وی با بیان اینکه این جلسه با حضور حداکثری اعضا برگزار شد، گفت: در این نشست بیشتر بحث مدیریتی مطرح شد. چون اوایل شکل گیری دوره جدید مدیریت کمیته ملی المپیک است طبیعی است که سیاست مداری ها و برنامه برای رئیس و دبیرکل و مجموعه کمیته به عنوان اصلی ترین بحث‌ها پیگیری می‌شود.
هاشمی افزود: شاید تا زمانی که دیدگاه‌ها به هم نزدیک تر شود مصوبات کمتری داشته باشیم. امروز قرار بود در مورد انتخاب روسای کمیسیون‌های اخلاق، بازاریابی و بین الملل تصمیم گیری شود اما بعد از بررسی‌های کلی و با پیشنهادات مطرح شده، قرار شد در جلسه بعدی تصمیم گیری شود.
دبیرکل کمیته ملی المپیک با یادآوری اینکه پیش از این احمدی و پاسبان به عنوان روسای کمیسیون‌های رسانه و مدیریت انتخاب شده بودند، به حضور آنها در نشست امروز و صحبت‌های مطرح در رابطه با فعالیت‌هایشان اشاره کرد. وی گفت: احمدی مباحث مفصلی در حوزه رسانه، همکاری‌های دو جانبه و اینکه کمیته ملی المپیک چه فعالیت‌هایی در قبال رسانه‌ها باید داشته باشد و برعکس، ارائه داد.
دبیرکل کمیته ملی المپیک همچنین تصریح کرد: طبق موضوعات مطرح شده در رابطه با کمیسیون مدیریت، مقرر شد ارتباط کمیته از طریق کمیسیون مدیریت با دولت، مجلس و …. بیشتر شود. در همین راستا اصلاح برخی اساسنامه‌ها و مقررات را در برنامه داریم.
مناف هاشمی همچنین با یادآوری نشست‌هایی که تا به امروز در رابطه با بازی‌های آسیایی با حضور روسای فدراسیون‌ها برگزار شده است، خاطرنشان کرد: قرار بر این بود گزارش این نشست‌ها در جلسه امروز مطرح شود اما به خاطر کمبود وقت به نشست بعدی موکول شد.
«شهریورماه سال آینده دوره تعلیق جودو ایران تمام می‌شود. با این حساب آیا این رشته کاندید اعزام به بازی‌های آسیایی است؟» هاشمی در پاسخ به این سئوال، گفت: قطعاً جودو جزو رشته‌هایی است که در ستاد بازی‌ها شرکت می‌کند، برنامه‌های این رشته را خواهیم دید، مرکز نظارت هم با همه فدراسیون‌ها ارتباط گرفته است، حتماً جودو و ارتباط با این فدراسیون هم جزو برنامه‌های این مرکز است.
هاشمی همچنین در رابطه با تیم فوتبال امید توضیحات کاملی داد و گفت: نزدیک به ٥٠ سال است در حوزه تیم امید جایگاهی نداشته‌ایم و همین مسئله انتظار ٥٠ ساله ایجاد کرده است، اینکه حالا از تیم امید توقع نتیجه و عملکرد نتیجه بخش داشته باشیم سخت است اما دور از انتظار نیست، حداقل اینکه فعالیت‌های مربوط به این تیم هم باید روی ریل بیفتد تا برای ادوار آینده آماده شود.

https://images.google.nu/url?q=https://www.tazetarinha.com
وی ادامه داد: این موضوع در رابطه بحث المپیکی تیم فوتبال امید مد نظر است و در عین حال حضور تیم امید در بازی‌های آسیایی که طی حدود ٢٠ سال گذشته مدالی به همراه نداشته است.
دبیرکل کمیته ملی المپیک با یادآوری نشست‌های این کمیته با فدراسیون فوتبال که پیش از جام جهانی در رابطه با تیم امید برگزار شد، گفت: در این نشست‌ها البته کلیات کار به بعد از جام جهانی موکول شد، اما همان زمان اینگونه مقرر شد که با هماهنگی فعالیت‌ها پیش برود.
وی تصریح کرد: در سه چهار روز اخیر از طرف کمیته و شخص خسروی وفا پیگیری‌های دوباره ای انجام شد. حبیب کاشانی گزینه پیشنهادی رییس کمیته برای سرپرستی تیم فوتبال امید بود که در مورد آن به توافق رسیدیم، امیدوارم در اولین فرصت حکم وی صادر شود تا در مورد سایر اعضای کادر فنی تصمیم گیری شود. البته قرار است در این زمینه کمیته‌ای با محوریت فدراسیون فوتبال تشکیل شود و خود کاشانی هم حضور داشته باشد، انتظار داریم در کوتاه‌ترین زمان ممکن این اتفاق بیفتد. بازهم تاکید می‌کنم که در این زمینه انرژی و انگیزه زیادی لازم است.

http://images.google.sc/url?q=http://www.tazetarinha.com
«به نظر می‌رسد برنامه‌های کمیته ملی المپیک برای بازی‌های آسیایی خیلی کند پیش می‌رود در حالی که کمتر از یک سال به این بازی‌ها باقی مانده است.» مناف هاشمی در واکنش به این سئوال مطرح توسط خبرنگار مهر گفت: کمیته ملی المپیک از برنامه‌های بازی‌های آسیایی عقب نیست، این برنامه‌ها در چارچوب و طبق تقویم پیش می‌رود، اصلاً عقب نیستیم. بازی‌ها یک سال به تعویق افتاد در حالی که مقدمات کار برای حضور در این بازی‌ها انجام شده بود. البته در بخشی از فعالیت‌ها در حال بازنگری هستیم و همزمان مباحث مربوط به لباس و بلیت و …دنبال می‌شود.

https://cse.google.nu/url?q=https://www.tazetarinha.com
دبیرکل کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه هنوز تعداد تیم‌ها و نفرات اعزامی نهایی نشده است، گفت: اعزام تیم‌ها در سه دسته انجام می‌شود. تیم‌هایی که حتماً مدال می‌گیرند، تیم‌هایی که احتمال مدال آوری بالا دارند و باید طی ٩ ماه آینده خود را برسانند و همچنین رشته‌هایی شانس دستیابی به مدال ندارند اما بعید نیست شرکت داده شوند تا برای سال‌های آینده آماده شوند، این سیاست کمیته ملی المپیک در راستای سیاست کمیته بین المللی المپیک است. اتفاقاً در برنامه دو روز پیش کمیته ملی المپیک هم خطاب به نواب رئیس بر این موضوع تاکید کردیم که باید تلاش خود را بیشتر کنند.