به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العربیه، کره جنوبی اعلام کرده است که کره شمالی روز شنبه یک موشک بالستیک از یک زیردریایی شلیک کرده است.

ارتش کره جنوبی گفت کره شمالی روز شنبه از نزدیکی منطقه سینپو، جایی که پیونگ یانگ زیردریایی‌ها و همچنین تجهیزاتی برای شلیک آزمایشی نگهداری می‌کند، موشک بالستیک زیردریایی (SLBM) را به سمت دریا در سواحل شرقی شلیک کرد.

علاوه بر کره جنوبی، ژاپن هم گفت: «این پرتابه یک موشک بالستیک کوتاه برد بوده است.» «نوبو کیشی»، وزیر دفاع ژاپن گفت: «پیشرفت اخیر کره شمالی در فناوری مرتبط با موشک‌های هسته‌ای و پرتاب‌های مکرر موشک‌های بالستیک منطقه و جامعه بین المللی را تهدید می‌کند.» این مقام ژاپنی به خبرنگاران گفت: «این وضعیت کاملاً غیرقابل قبول است و ژاپن با همکاری نزدیک با ایالات متحده، کره جنوبی و سایر متحدان، به تقویت شدید قابلیت‌های دفاعی خود برای محافظت از شهروندان در برابر چنین تهدیدات امنیتی ادامه خواهد داد.»

پرتاب جدید کره شمالی چند روز قبل از مراسم تحلیف رئیس جمهور کره جنوبی صورت می‌گیرد که مواضع سرسختی در برابر همسایه شمالی اتخاذ کرده است.

«پارک جی وون»، رئیس سرویس اطلاعات ملی کره جنوبی هم گفت که کره شمالی ممکن است بین مراسم تحلیف و دیدار بایدن آزمایش هسته‌ای انجام دهد.

منبع : مهر