به گزارش مهر به نقل از ای بی سی نیوز، پلیس ضد تروریسم پاکستان می‌گوید که نیروهایش امروز یکشنبه سه مهاجم را طی یک درگیری مسلحانه در حمله به مخفیگاه آنها در شهر «لاهور» مرکز ایالت «پنجاب» در شرق این کشور، کشته‌اند.

طبق اطلاعیه کوتاهی که اداره ضد تروریسم ایالت پنجاب صادر کرد، این افراد از اعضای گروه «طالبان پاکستان» بوده‌اند. اسلام آباد، طالبان پاکستان را گروهی تروریستی تلقی می‌کند و فعالیت آنها در این کشور ممنوع است.

اداره ضد تروریسم پنجاب همچنین گفت که این سه مهاجم در یک خانه اجاره‌ای در حومه شهر لاهور مخفی شده بودند و قصد حمله به نیروهای امنیتی و دسته‌های عزاداری شیعیان را داشتند.

طی تیراندازی صورت گرفته بین پلیس و مهاجمان، هر سه نفر آنها از پا در آمدند و از مخفیگاهشان مقادیری اسلحه شامل جلیقه‌های انفجاری، دو قبضه تفنگ، سه نارنجک دستی و دو هفت تیر به دست آمد. هویت این مهاجمان نشان داد که آنها از اتباع افغانستان بودند.

این عملیات در حالی صورت گرفت که پیشتر اسلام آباد اتهامات مطرح شده از سوی کابل مبنی بر اینکه پاکستان به بهشت امن گروه‌های تروریستی تبدیل شده است را رد کرده بود.

«منیر اکرم» نماینده دائم پاکستان در سازمان ملل، در این باره گفت: این اتهام را به طور کامل رد می‌کنیم. پاکستان گروه‌های تروریستی را از خاک خود محو کرده است و هیچ مأوایی برای آنها در پاکستان وجود ندارد. ۹۷ درصد از مرز ما با افغانستان نیز حصارکشی شده است تا تردد در آن تحت کنترل باشد.

این در حالی است که نمایندگی افغانستان در سازمان ملل می‌گوید مدارکی در اختیار دارد که ثابت می‌کند پاکستان به طالبان افغانستان کمک می‌کند.