این روزها صاحبان سایت و کسب‌وکار می‌خواهند در صفحه اول گوگل قرار گیرند و جز نتایج اول باشند. هنگامی که بخواهید اقدامات سئو را به روی سایت خود پیاده‌سازی کنید، به یک سئوکار یا شرکت سئو مورد اطمینان نیاز دارید تا بتوانید با خیال راحت به آن‌ها اعتماد کنید. شرکت‌های بسیاری هستند که خدماتی مانند سئو به کسب‌وکارهای آنلاین، ارائه می‌دهند اما انتخاب یک شرکت خوب، کار سختی است. از این رو، در ادامه ویژگی‌ های بهترین شرکت سئو را بررسی می‌کنیم تا انتخاب ایده‌آلی داشته باشید.

سئو یا بهینه سازی سایت چیست؟

برای انتخاب یک شرکت با خدمات سئو، بهتر است در ابتدا درباره سئو بدانیم که هدف از سئو سایت چیست و چه نتایجی خواهد داشت. SEO که مخفف Search Engine Optimization است، به معنی بهینه سازی موتور جستجو بوده و به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که در جهت حضور سایت در رتبه‌بندی گوگل انجام می‌شود.

شاید برایتان سوال پیش بیاید که موتور جستجوهای دیگری نیز هستند، پس چرا حضور در رتبه‌بندی گوگل اهمیت دارد. در جواب باید گفت که موتور جستجوی گوگل طبق آمار به دست آمده، محبوب‌ترین موتور جستجو در جهان است و کاربران زیادی در طول روز برای پیدا کردن سوالات، خرید محصولات و یا کسب اطلاعات خود در گوگل جستجو می‌کنند.

از این رو، وقتی صحبت از سئو سایت می‌شود؛ منظور از موتور جستجوی مورد نظر، گوگل است. گوگل، به کمک الگوریتم‌های خود تشخیص می‌دهد که چه سایتی باید در رتبه اول قرار بگیرد. پارامترهای زیادی در رتبه‌بندی وجود دارد که یک شرکت سئو باید تمامی این موارد را رعایت کند تا در اصطلاح سئو سایت شما نتایج خوبی پیدا کند.

بررسی ویژگی های بهترین شرکت سئو در ایران

خدمت سئو یکی از خدمات شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ است و شرکت‌های زیادی معمولا در کنار خدمت طراحی سایت، خدمات سئو نیز ارائه می‌دهند. اما شما به عنوان صاحب یک سایت، چطور می‌توانید به شرکت سئو اعتماد کنید و چه پارامترهایی را باید برای سنجش آن در نظر بگیرید. در واقع، عوامل بسیاری است که نشان می‌دهد، یک شرکت سئو در تهران، توانایی انجام پروژه سئو را دارد و می‌توانید به مهارت و دانش آن‌ها برای رسیدن به رتبه‌های برتر گوگل اعتماد کنید.

وجود صداقت و شفافیت در خدمات شرکت سئو

یکی از ویژگی های بهترین شرکت سئو، صداقت و شفافیت در کار است. این دو ویژگی باید در کنار هم به شکلی باشد که شما بدون سردرگمی، متوجه شوید که چه کارهایی روی سایت شما انجام می‌شود و چه خدماتی را به شما ارائه می‌دهند. شرکت‌های موفق سئو در تهران، به دلیل صادق بودن خود جز شرکت‌های موفق هستند زیرا آن‌ها به شما وعده‌های دور از انتظار و تخیلی نمی‌دهند. بلکه با در نظر گرفتن ابعاد مختلف، حقیقت داستان را برای شما شفاف می‌کنند و به شما می‌گویند در چه مدت زمانی و با چه اقداماتی می‌توانید در صفحه اول باشید.

ارائه گزارش به صورت منظم از ویژگی های مهم شرکت سئو در تهران

ارائه گزارش‌های منظم را می‌توان از مولفه‌های اصلی یک شرکت سئو خوب دانست. شما به عنوان صاحب برند، باید بدانید که تیم سئو چه کارهایی را روی سایت انجام می‌دهد و در جریان اقدامات قرار بگیرید. در این صورت، وقتی همه چیز برایتان طبق آمار و ارقام شفاف باشد؛ با اطمینان بیشتری به حرف‌های شرکت سئو گوش می‌دهید و در جهت استراتژِ آن‌ها حرکت می‌کنید. یک گزارش اصولی که معمولا به صورت ماهانه یا فصلی است، درباره ترافیک دریافتی در آن مدت زمان، شما را آگاه می‌سازد. علاوه بر این تحلیل قابل قبولی از اتفاقات و اقدامات انجام شده نیز در اختیارتان قرار می‌دهد.

پشتیبانی و پاسخگویی شرکت سئو

از مشخصه‌های بارز شرکت‌های موفق سئو، پشتیبانی آن‌هاست. به این صورت که در ساعات مشخصی طبق زمان کارشان، آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند و برای مشتریان خود، ارزش بسیار زیادی قائل هستند. این ویژگی را می‌توانید هنگام ارتباط گرفتن اولیه با شرکت موردنظر، متوجه شوید.

بررسی رزومه و قدمت فعالیت شرکت سئو موردنظر

تجربه در هر حرفه‌ای حرف اول را می‌زند؛ زیرا وقتی با یک تیم با تجربه کار می‌کنید دیگر خیالتان راحت است. علت آن هم به این موضوع برمی‌گردد که به دلیل تجربه بالای آن تیم، می‌دانید که با چالش‌های بسیار زیادی در آن حوزه روبه‌رو شده‌اند و توانایی حل آن‌ها را دارند. بنابراین در این مورد بهتر است به شرکت‌های سئویی اعتماد کنید که سال‌های بیشتری است در این حرفه فعالیت دارند و پروژه‌های بیشتری نیز کار کرده‌اند.

از سوی دیگر، بررسی رزومه سئو شرکت می‌تواند دید بسیار خوبی در مورد قدرت شرکت به شما بدهد. حرفه سئو در سال‌های گذشته طی آپدیت الگوریتم‌های گوگل، دچار تغییرات زیادی شده است و شرکتی که با گذراندن این چالش‌ها توانسته باشد، پروژهای خود را در رتبه‌های برتر گوگل نگهدارد؛ بنابراین کاربلد است و می‌توانید به آن اعتماد کنید.

ارائه استراتژِی مخصوص برای برند شما در بهترین شرکت سئو

استراتژی سئو باید طبق سایت شما توسط شرکت سئو نوشته شود. در واقع نمی‌توان برای هر سایتی، یک نسخه یکسان پیچید و باید طبق حوزه، کلمات کلیدی مورد نظر، رقبا و بسیاری از عوامل دیگر، یک استراتژی درست و هدفمند برای سایت در نظر گرفت. شرکت‌های موفق سئو، به خوبی به این موضوع واقف هستند و یک استراتژی شخصی سازی شده برای سایت شما ارائه می‌دهند که در مدت زمان معلوم، نتایج دلخواه را کسب کنید.

به روز رسانی دانش سئو در شرکت های برتر سئو

بهترین شرکت‌های سئو، همیشه در حال پیشرفت دانش خود هستند زیرا آن‌ها به خوبی به علم سئو آگاهند و می‌دانند چقدر نیاز به به‌روزرسانی دارد. گوگل همواره الگوریتم‌های خود را آپدیت می‌کند و اگر شما دانش خود را به روز نکنید؛ قطعا رقبا از شما پیشی خواهد گرفت. به طور کلی، یکی از اصلی‌ترین فرق‌ها یک شرکت معمولی سئو با یک شرکت حرفه‌ای، در همین به‌روز نگهداشتن دانش سئو است. برای مثال، خدمات سئو سایت وب تب با جدیدترین متدهای سئو می‌تواند سایت شما را به رتبه‌های برتر گوگل برساند؛ بنابراین در هنگام انتخاب یک شرکت سئو موفق، این مورد را حتما در نظر بگیرید.

اشتباهات رایج هنگام انتخاب بهترین شرکت سئو

بسیاری از کارفرمایان به دلیل عدم شناخت کافی از حوزه سئو و علم بهینه سازی سایت، گاها اشتباهاتی برای انتخاب شرکت سئو انجام می‌دهند. در حقیقت این اشتباهات می‌‌تواند نتایج بدی برای سایت شما داشته باشد و آینده کسب‌وکارتان را به خطر بیندازد. بنابراین اگر در حال حاضر در شرف انتخاب یک شرکت سئو هستید؛ حتما از انجام مواردی که در ادامه گفته می‌شود، دوری کنید.

انتخاب شرکت سئو با تعرفه کمتر

درست است که قیمت خدمات در هر کسب‌وکاری مهم است اما هزینه سئو در هر پروژه] با پروژه دیگر متمایز است و علت آن هم به عوامل زیادی بستگی دارد. شرکت‌های زیادی وجود دارند که به دلیل جذب مشتری، خدمت سئو را با قیمت ارزان انجام می‌دهند اما باید بدانید که ارزان بودن سئو در این نوع از شرکت‌ها به معنی کار حرفه‌ای آن‌ها نیست. برخی از پروژه‌ها به قدری سخت و پیچیده هستندو رقبای سرسختی دارند که نیاز دارید برای پیشی گرفتن از آن‌ها هزینه کنید تا در جایگاه اول قرار بگیرید.

استفاده از روش های کلاه سیاه برای بهبود رتبه در زمان کم

برخی از کارفرمایان بنابر دلایل شخصی خود می‌خواهند در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتایج عالی برسند. این در حالی است که سئو یک استراتژی بلند مدت است و نیاز به صرف زمان دارد. در این حالت، وقتی بخواهید در مدت زمان خیلی کم به صفحه اول گوگل برسید، شرکت سئو مجبور است از روش کلاه سیاه استفاده کند.

این روش، شاید در زمان کوتاهی شما را به صدر نتایج برساند اما ریسک بسیار بالایی دارد و ممکن است به دلیل استفاده از این روش، گوگل شما را جریمه کند و دیگر هرگز نتوانید به نتایج دلخواه خود برسید. اصولا شرکت‌های موفق سئو، وقتی چنین درخواستی از آن‌ها می‌کنید؛ به شما می‌گویند که سئو نیاز به زمان دارد و ریسک چنین پروژه‌هایی را نمی‌پذیرند.

پیدا کردن شرکت سئو در نزدیک ترین مکان

پیدا کردن شرکت سئویی که در نزدیکی شهر شما باشد، شاید از جهات بسیاری خوب باشد و دسترسی راحتی به آن‌ها داشته باشید. اما نباید این مورد را هنگام انتخاب شرکت سئو، در اولویت قرار دهید زیرا ممکن است در محل زندگی شما، شرکت‌های سئو موفق وجود نداشته باشد و با انتخاب آن‌ها درگیر استراتژِ‌های غیراصولی شوید. بنابراین، به خوبی درباره ویژگی های بهترین شرکت سئو تحقیق کنید تا به وسیله خدمت سئو سایت، طبق یک استراتژِی اصولی و شخصی سازی شده، به رتبه‌های برتر گوگل برسید.