به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری رسمی قطر (قنا)، «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» وزیر خارجه قطر به صورت تلفنی با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، وزرای خارجه قطر و آمریکا در جریان تماس تلفنی مذکور در رابطه با آخرین تحولات مربوط به افغانستان بحث و تبادل نظر کردند. دو طرف همچنین روابط دوجانبه را مورد بررسی قرار دادند.

طرف‌های قطری و آمریکایی در این تماس تلفنی بر لزوم تقویت همکای‌های دوجانبه به ویژه در عرصه اقتصادی تأکید کردند. گفتنی است، وزارت بهداشت افغانستان تازه‌ترین آمار قربانیان و کشته شدگان انفجار تروریستی اخیر در کابل، پایتخت افغانستان را اعلام کرد و در این ارتباط گفت: شمار کشته شدگان انفجار فرودگاه کابل به ۱۷۰ نفر افزایش یافته است.

همچنین گفته شده که حدود ۱۵۰ نفر نیز در این انفجارها زخمی شده‌اند. روز پنجشنبه دو مهاجم انتحاری گرووه تروریستی داعش در افغانستان موسوم به «شاخه خراسان داعش» خود را در میان تجمع کنندگان در جریان عملیات خروج نیروها در فرودگاه کابل منفجر کردند.

حمله اول در ساعت ۶ عصر به وقت محلی در نزدیک هتل «بارُن» رخ داد و مهاجم انتحاری دیگری خود را در میان تجمع کنندگان در دروازه ورودی «ابی گیت» فرودگاه بین المللی کابل منفجر کرد. به گفته کارشناسان روز گذشته، مرگ‌بارترین روز برای آمریکا در افغانستان در یک دهه گذشته بوده است.

گروه طالبان این حمله را محکوم کرده و همزمان گفته که در حمله روز پنجشنبه، به افراد این گروه آسیبی نرسیده است. پنتاگون تاکنون مرگ ۱۳ نظامی این کشور در حملات را تأیید کرده است. آخرین آمار زخمی‌ها در میان نظامیان آمریکایی نیز ۱۸ نفر گزارش شده است.