به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک مقام آمریکایی به اظهارات «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران واکنش نشان داد.

بر اساس این گزارش، این مقام آمریکایی روز دوشنبه گفت که واشنگتن آماده «مذاکرات مستقیم» فوری با ایران است.

گفتنی است که حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه همایش ملی ایران و همسایگان که عصر دوشنبه در مرکز مطالعات سیاسی وزارت امور خارجه برگزار شد، در جمع خبرنگاران تصریح کرد: آمریکایی‌ها مکرراً برای مذاکره درخواست دارند، اما ما هنوز در این نقطه به جمع‌بندی‌های خود نرسیدیم.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین در خصوص احتمال برگزاری نشستی با حضور وزرای خارجه ایران و ۱+۴ گفت: فعلاً مذاکرات را در سطح کارشناسان ارشد و مدیران کل سیاسی و معاونان وزرا تنظیم کردیم و امیدواریم در همین سطح وارد پروسه اجرا شویم و نیاز به دیدارهای سطح بالاتری وجود نداشته باشد، اما متناسب با پیشرفت مذاکرات راجع‌به هرگونه اقدام دیگری تصمیم‌گیری خواهد شد.

امیرعبداللهیان ادامه داد: اگر دقت کرده باشید، سعی می‌کنیم موضوع مذاکرات وین را در صدر اخبار قرار ندهیم، زیرا آن چیزی که برای ما مهم است، این است که، زمانی مردم عزیز در جریان دقیق‌تر مسائل قرار گیرند که در میز مذاکرات اتفاق خوبی رخ داده باشد و امیدوارم به آن نقطه نزدیک بشویم.

منبع : مهر