• امروز : دوشنبه - ۲۵ تیر - ۱۴۰۳

واردکنندگان خودرو هر چه سریعتر برای الصاق گواهی اسقاط اقدام کنند

  • 06 آذر 1402 - 12:00
واردکنندگان خودرو هر چه سریعتر برای الصاق گواهی اسقاط اقدام کنند

به گزارش خبرگزاری مهر، مهران سالاریه رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده اظهار کرد: بر اساس پالایش انجام شده، تمامی گواهی‌های اسقاط استفاده نشده واردکنندگان کشنده‌های مشمول بند «ث» ماده ۳۰ قانون احکام دائمی از سامانه RPF به سامانه جدید در ستاد نوسازی ناوگان منتقل شده است و این دسته از متقاضیان می‌توانند از گواهی‌های اسقاط خود برای شماره‌گذاری استفاده کنند.
وی تصریح کرد: برآوردهای ستاد نوسازی و اسقاط خودروهای فرسوده نشان می‌دهد هم‌اکنون گواهی اسقاط دیزل به میزان کافی برای شماره‌گذاری موجود است لذا به استناد اصلاحیه ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو تمامی واردکنندگان کشنده‌ها مکلف به ارائه گواهی اسقاط برای شماره‌گذاری هستند.
رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده تاکید کرد: تعداد گواهی اسقاط برای شماره‌گذاری انواع خودروها تا زمان ابلاغ آئین‌نامه جدید (آئین نامه ماده ۱۰ قانون ساماندهی صنعت خودرو)، بر اساس مصوبه هیأت قبلی وزیران و صورتجلسه «تعیین گواهی اسقاط مورد نیاز خودروهای وارداتی» محاسبه می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش تعداد گواهی اسقاط مورد نیاز برای شماره‌گذاری کشنده‌های وارداتی در آئین‌نامه جدید، متقاضیانی که تا قبل از ابلاغ این آئین‌نامه اقدام به الصاق گواهی اسقاط در سامانه nnhk.ir کنند ۸ گواهی برای شماره‌گذاری آنها محاسبه می‌شود.
بر اساس اعلام ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده، سالاریه تاکید کرد: واردکنندگان این طرح هرچه سریع‌تر نسبت به الصاق گواهی اسقاط برای دریافت مجوز شماره گذاری اقدام کنند چرا که پس از ابلاغ آئین‌نامه جدید تعداد گواهی اسقاط بر مبنای جدول جدید محاسبه خواهد شد.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=50638

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.