به گزارش خبرگزاری مهر، شاهرخ رامین درباره همکاری این مجتمع با شرکت‌های دانش بنیان گفت: از بهمن ماه سال گذشته، طی یک برنامه ریزی استراتژیک به این نتیجه رسیدیم که برای ارتقا سطح کیفی خدماتی که به مراجعه کنندگان این مجموعه و سایر نیازمندان به این خدمات ارائه می‌شود، در حوزه دانش بنیان قدم برداریم.

وی افزود: در همین راستا فضایی ایجاد کردیم تا همه فعالان دانش بنیان‌ها یعنی افرادی که فکر نوین دارند، بتوانند در یک مجموعه نه تنها برای تحقق اهداف شخصی خودشان بلکه تکمیل نقشه توسعه کلان جمعیت هلال احمر و در نگاه بالاتر، نقشه‌ای که در برنامه توسعه نظام برای این جمعیت دیده شده، فعال باشند.

رامین با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته با معاونت علمی ریاست جمهوری اظهار کرد: دستور دکتر کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در تاریخ چهاردهم اسفند ۱۴۰۰، نقطه عطفی بود تا همه این برنامه ریزی ها به یک اقدام تبدیل شود. از این رو، ۳ هزار متر زیر بنا جهت استقرار مرکز نوآوری جمعیت هلال احمر اختصاص یافت و با حمایت دکتر کولیوند، این پروژه در قالب قوانین موجود در معاونت علمی ریاست جمهوری پیش رفت.

رامین ادامه داد: این اتفاق مبارک و امیدآفرین نشأت گرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری بود که سال جدید را سال دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری کردند. این دستور همانند روح در کالبد از پیش تعیین شده دمیده شد و همکاران با روحیه مضاعف و اراده بیشتر این موضوع را پیگیری کردند.

وی ضمن اشاره به تدوین اساسنامه و صدور دستور ریاست جمعیت هلال احمر، گفت: با توجه به اینکه ما فضای فیزیکی لازم را در مجتمع آماده کرده‌ایم، امیدواریم در چند هفته آینده شاهد استقرار شرکت‌های دانش بنیان باشیم. در حال حاضر ما نیازمند انتشار یک فراخوان هستیم تا همه کسانی که در راستای پروژه‌های کلان ما قرار دارند با مراجعه به این مرکز، کنار هم قرار گیرند و علاوه بر هم افزایی، هر کدام نقش خود را ایفا کنند. ما در پروژه بزرگ خود برای هر کدام از این نقش‌ها جایگاهی در نظر گرفته ایم تا نقشه توسعه با تک تک آنها تکمیل شود.

مشاور رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه از همه شرکت‌های دانش بنیان انتظار می‌رود کارهای بزرگی به خصوص در حوزه درمان، پزشکی و موضوع‌های روز امدادگری و وظایف کلان جمعیت، انجام دهند خاطرنشان کرد: مقرر شده در مجتمع دارویی درمانی هلال، نه تنها در عرصه تولید بلکه در تأمین و توزیع دارو هم اقداماتی انجام شود. قطعاً شرکت‌های دانش بنیان در توزیع دارو هم حرف‌های جدید برای کاهش هزینه‌ها و تسریع در دسترسی به امکانات دارند.

منبع : مهر