به گزارش مهر به نقل از بغداد الیوم، «عدی حاتم» نماینده ائتلاف فتح در پارلمان عراق درباره صدور مجوز برای گروهی از نظامیان آمریکایی جهت تداوم حضور در خاک عراق هشدار داد.

بر اساس این گزارش، این نماینده پارلمان عراق هشدار داد که تداوم حضور نظامی ایالات متحده آمریکا در خاک کشورش به بهانه ارائه آموزش‌های نظامی تبعات و پیامدهای خطرناکی به دنبال خواهد داشت.

وی گفت: آمریکایی‌ها ملزم هستند که تمامی نیروهای نظامی خود در پایگاه‌های مختلف را به کشورشان بازگردانند. افزایش فعالیت‌های نظامی آمریکا در عراق در سایه مخالفت‌های گسترده، نگران‌کننده است.

روز گذشته، «حامد الموسوی» نماینده پارلمان عراق در سخنانی تصریح کرد: ایالات متحده آمریکا تلاش می‌کند تا به با به کارگیری عناصر گروه تروریستی داعش عراق را با هرج و مرج مواجه کند.

بر اساس این گزارش، وی گفت: قابل پیش بینی است که واشنگن از ابزار داعش به عنوان اهرمی برای اعمال فشار به دولت عراق استفاده کند تا اینکه دولت مجبور شود مصوبه اخراج نیروهای آمریکایی از کشور را اجرا نکند.

این نماینده پارلمان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در حال حاضر ۳۵ هزار نفر از خانواده‌های تروریست‌ها در اردوگاه الهول واقع در سوریه حضور دارند که اهرم فشار آمریکا به حساب می آیند.