به گزارش مهر، «لارنس ویلکرسون» که زمانی رئیس دفتر «کالین پاول» وزیر خارجه اسبق آمریکا بود؛ در مصاحبه با وبگاه «ماندویس» گفته است که رژیم صهیونیستی تا ۲۰ سال دیگر بیشتر دوام نخواهد آورد چرا که در حال حاضر هم به عنوان یک رژیم آپارتاید، در حال مشروعیت زدایی از خود است.

این مقام سابق آمریکا که از اعضای اندیشکده آمریکایی «کویینسی» است و در کالج دولتی «ویلیام و مری» تدریس می‌کند همچنین از اسرائیل به عنوان اصلی‌ترین دغدغه راهبردی آمریکا یاد کرد که می‌تواند این کشور را به سمت نبرد آخرالزمانی سوق دهد.

ویلکرسون در ادامه اظهارات خود افزود: آمریکا باید تغییر هرچه زودتر رویکرد اسرائیل را خواستار شود و در غیر این صورت کمک مالی به این رژیم را متوقف کند حال آنکه این کار را انجام نمی‌دهد.

وی افزود: دستور کار نومحافظه‌کاران در غرب آسیا به آتش کشیدن منطقه شامات و درگیر نگه داشتن دشمنان اسرائیل بوده تا نتوانند برای آن دردسر ایجاد کنند.

این مقام سابق آمریکا ادامه داد: من پیشتر هم گفتم اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر به این شکل وجود نخواهد داشت. قطعاً به شکل یک دموکراسی وجود نخواهد داشت. یک دولت آپارتاید خواهد بود و جهان آن را مانند آفریقای جنوبی رد خواهد کرد. اکنون می‌گویم (که تا ۲۰ سال آینده) موجودیت نخواهد داشت.

ویلکرسون افزود: در حال حاضر، تنها نکته راهبردی مثبت در رابطه با اسرائیل، این است که تعداد یهودیان آمریکایی زیاد است و به همین دلیل ارتباطات زیادی با اسرائیل وجود دارد. این تنها جنبه مثبت رابطه ما است، بقیه چیزها منفی است.