به گزارش ایسنا، ایوب بهتاج در نشست خبری این باشگاه درباره جذب بازیکنان این فصل اظهار کرد: ما اردویی را در ترکیه داشتیم و تیم را در ترکیه بستیم. تمام بازیکنان با نظر سرمربی انتخاب می‌شوند و این یک قانون است. جذب بازیکن با تایید بردیف بوده است و تا زمانی که من در این باشگاه هستم حتی یک بازیکن بدون اجازه سرمربی نه کنار گذاشته می‌شود و نه جذب می‌شود.

او درباره برنامه این تیم برای قهرمانی گفت: هر ۱۶ تیم لیگ برتر برای قهرمانی بازی می‌کنند. امکان ندارد تیمی نگوید ما برای قهرمانی تلاش نمی‌کنیم. همه دارند تلاش می‌کنند و من بعد از سالیان سال کار در ورزش نمی‌توانم بگویم چه تیمی برای قهرمانی بسته شده و چه تیمی بسته نشده چون نمی‌توان به طور خاص گفت یک تیم برای قهرمانی چه ویژگی‌هایی دارد. همین تیم نفت مسجدسلیمان که دو هفته وضعیت خوبی نداشت، ۸ امتیاز گرفته است. اعتقادم این است که تمام ۱۶ تیم برای قهرمانی و کسب بهترین نتیجه تلاش می‌کند.

او اضافه کرد: از نظر هزینه جزو ۸ تیم دوم لیگ هستیم و همه چیز شفاف است و از نظر هزینه‌ها هیچ ابایی نداریم چون از بیت المال و دولت هزینه نمی‌شود و مهم رضایت هیات مدیره و مالک باشگاه است. مشکلی بابت شفاف سازی نداریم اما باید درباره مواردی صحبت کنیم که به نفع باشگاه تراکتور باشد.

مدیرعامل تراکتور درباره غیبت کاوه رضایی گفت: ما با پزشکان تیم صحبت کردیم. او اکنون آماده است و من دیروز شاهد تمرینش بودم. بحث دیگر نظر سرمربی است. آقای بردیف هر نظری راجع جذب یا جدایی بازیکنان دارد، باید انجام دهیم. اگر نظرش جذب بازیکن خارجی در پست مهاجم باشد، این کار را انجام می‌دهیم.

او در رابطه با اشتباهات رسانه‌ای باشگاه عنوان کرد:‌ همه ما ممکن است اشتباهاتی هم داشته باشیم اما تلاش همه ما کمک به هم است. اگر ما اشتباهی داشتیم، باید کمک کنیم این اشتباهات کمتر شود. با تخریب اصلاحی صورت نمی‌گیرد. باید کارهایمان را با کمترین اشتباه انجام دهیم. هر جا احساس کردید می‌توانید کمک کنید، دریغ نکنید.

بهتاج درباره تغییرات زیادی در باشگاه بیان کرد: ثبات مدیریت باید وجود داشته باشد. من ممکن است امروز باشم و فردا نباشم. زمانش مشخص نیست. هر تغییری در باشگاه تراکتور باعث پیشرفت شود، باید اتفاق بیفتد. تغییر من دست خداست اما ثبات مدیریت خیلی مهم است. در هر نهادی باید ثبات وجود داشته باشد. مثلا گواردیولا هر جا رفته است چند سال مانده است و این به معنی ثبات مدیریت است.

او همچنین اضافه کرد: باید بیشتر به آکادمی بپردازیم و تیم‌های پایه را به تیم بزرگسالان وصل کنیم. اگر پایه را به بزرگسالان وصل نکنیم، تلاش‌مان ثمر بخش نخواهد بود. باید تیم‌های پایه را به جایگاهش برسانیم. دیروز تیم تیم زیر ۱۸ ساله‌های ما سپاهان را شکست داد. تیم جوانان مس را شکست داد و تیم‌ امیدهایمان هم موفق بود. همه این‌ها را باید سازماندهی و به تیم بزرگسالان متصل کنیم تا یک تیم بومی تشکیل دهیم.

مدیرعامل تراکتور ادامه داد: روز به روز باید از نظر سخت افزاری بهتر شویم. اکنون سالن بدنسازی و رستوران داریم و سعی می‌کنیم به شرایط بهتری هم برسیم. در حال تلاش هستیم تا قراردادی برای یک زمین تمرین ببندیم که یکی از بهترین زمین‌هاست. ما یک محل بسیار مجهز فیزیوتراپی هم داریم که بسیار مجهز است. سیستم را برای باشگاه باید سازماندهی کنیم تا باشگاه پیشرفت کند. اگر سیستم خوب سازماندهی شود، شرایط خوب می‌شود.

او اضافه کرد: ما می‌خواهیم امکانات خوبی داشته باشیم. اهداف باشگاه توسعه تیم‌های پایه، دانش افزایی مربیان و بالا بردن کیفیت آکادمی است. ما اگر در استان‌های دور هم استعداد کشف کنیم، به آکادمی می‌آوریم و با آن کار می‌کنیم. ما به دنبال این سیستم هستیم. هر کسی هم در این خصوص پیشنهاد دارد به ما بگوید. ما داریم این طرح را اجرایی می‌کنیم.

بهتاج در پاسخ به این سوال که اگر به جای بردیف یک مربی داخلی سرمربی باشد، تیم از نظر نتیجه‌گیری بهتر عمل نمی‌کند؟ بیان کرد: آقای بردیف سرمربی تیم است و هر زمان نیازی به بازیکن داشته باشد، به او کمک می‌کنیم. او فعلا سرمربی تیم می‌ماند.

او اضافه کرد: ما امسال باید حداقل سوم شویم. این باید با بیشترین تلاش صورت بگیرد. بهترین تلاش و بهترین نتیجه خواسته ماست. ما بالاترین جایگاه را می‌خواهیم چون هیچ چیزی از دیگر تیم‌ها کم نداریم.

ادامه دارد…