مته ها مخصوص دریل های مختلف می باشد؛ مته با دو یا چهار شیار در بازار موجود می باشد. شیار موجود در مته طولی بوده و حرکت رفت و برگشت مته به داخل دیواریا بتن را ساده می کنند؛ همچنین از لغزش مته در هنگام کار جلوگیری می کند، که این خود عامل بسیار مهمی در جلوگیری از آسیب نرسیدن به فرد در حین کار می باشد.

مته دارای انواع مختلفی از جمله دو شیار و چهار شیار است، که بیشترین مصرف را دارند.

از مته چهار شیار برای سوراخ کردن انواع مختلفی از دیوار ها از جمله دیوار های سیمانی، بتنی و آجری استفاده می شود.

یکی از اصلی ترین تفاوت های مته چهار شیار با انواع دیگر آن که در سایت آراد برندینگ نیز به آن اشاره شد بوجود یک الماس در سر آن می باشد، که کمک کننده اصلی برای سوراخ کردن هر دیواری می باشد

ویژگی این کالا مقاوم بودن بدنه به خاطر استفاده از مته دو شیار، بهترین و با کیفیت ترین آلیاژ فولادی، مرغوب ترین الماس، استفاده از کاربید در نوک مته برای آسان تر شدن تخریبیا سوراخ کردن دیوار ها می باشد.

اگر مته از جنس گرانیت باشد، برای سوراخ کردن سنگ های با مقاومت بالا بسیار مناسب است، اما باید به این نکته توجه داشته باشید، که هنگام سوراخ کردن سنگ های مقاوم هرگز دریل را به صورت چکشی در دست نگه ندارید؛ زیرا باعث شکسته شدن نوک الماس می شود و دیگر نمی توان از آن استفاده نمایید. مته ها محدودیت سایزی ندارند و در هر سایزی و برای هر کاری می توان آن را سفارش داد.

مته الماس و مته فلز بیشترین کاربرد را در انجام کار دارند؛ زیرا مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و فشار از خود نشان می دهند. مته های الماس دارای قطر و طول متفاوت می باشند.

مته کبالت ۱۲

امروزه در صنایع مختلفی مانند صنعت خودرو و ساخت هواپیما ها از این محصول استفاده می شود، این نوع مته دارای اندازه ۱۲ میلی متری بوده و از قیمت مناسبی برخوردار است و به دلیل وجود کبالت توانایی برش دادن انواع فلزات را دارد.باید به این موضوع توجه داشته باشید که برای ایجاد منافذ درون انواع استیل از این ابزار استفاده می شود، به همین دلیل در صنعت ساختمانی علی الخصوص در کابینت سازی از کاربرد بسیار زیادی برخوردار است.

به تمامی عزیزان که در حین انجام کار از مته کبالت ۱۲ بهره می برند توصیه می شود که از لوازم ایمنی مانند عینک و دستکش استفاده نمایند.یکی از مهم ترین نکاتی که پیش از استفاده کردن مته کبالت باید با ان اشنا شوید، سازه ای است که قرار است بر روی ان عملیات حفاری را انجام دهید، توجه داشته باشید که این موضوع از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در صورت عدم آشنایی با سازه ممکن است به ابزار و فرد مشغول به کار اسیب وارد شود.

معمولا در هنگام خرید این محصول باید به اصالت و تضمین کیفیت کالا توجه کنید تا به جای کالای اصل و اورجینال محصول تقلبی تهیه نفرمایید،یکی از معتبر ترین مجموعه هایی که از نظر جلب اعتماد مردم و اصالت کالا دارای سابقه طولانی می باشد مجموعه ما است، از این رو شما می توانید برای تهیه این محصول به سایت ما مراجعه کرده و کالای مد نظر را در اسرع وقت تهیه نمایید.

مته مرغک بلند

برای ایجاد سوراخ سطحی روییک قطعه از مته مرغک استفاده می کنند و نوع بلند آن دارای سایزهای متفاوتی است که از ۰٫۵ میلیمتر شروع شده وبه ۱۰ میلیمتر  ختم می شوند. جنس این مته ها HSS است و برای ایجاد سوراخ سطحی روی فولاد مناسب است. برای استفاده، آن را به یک دریل دستی، دریل رادیال و ستونی و یا انواع دستگاه های تراش و فرزNC و CNC وصل کرده و مورد استفاده قرار میدهند.امروزه این محصولات از جنس های مختلف تولید شده اند و هر کدام برای سوراخ کردن قطعه خاصی می باشند. مانند مته کونیک، مته الماس، مته خزینه، مته مخروطی، انواع مته آهن، مته ۵ شیار، مته ۴ شیار و مته آلومینیوم

مته مخروطی برای انواع سطوح فلزی و چوبی کاربرد دارد. مته خزینه که متفاوت از مته مرغک بلند می باشد برای سوراخ کردن جای پیچ است که بیشتر برای انجام کار های ام دی اف از آن استفاده می کنند. مته آهن هم برای انواع مختلف آهن و بعضی از فلزات دیگر. مته ۵ شیار برای ایجاد شیار روی سنگ، گچ و آجر و مته آلومینیمی  هم برای فلزات نرمی مانند مس و برنج کاربرد دارد.