به گزارش مهر به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت‌الاسلام سیداسماعیل خطیب وزیر اطلاعات عصر امروز (دوشنبه هشتم شهریور ماه) با حضور در دفتر رئیس قوه‌قضاییه، با حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای دیدار و درباره سازوکارهای استفاده متقابل از ظرفیت‌های دو مجموعه گفتگو کرد.

رئیس قوه‌قضاییه در این دیدار با تبریک آغاز به کار دولت سیزدهم همزمان با هفته دولت و آرزوی توفیق برای کابینه «دولت مردمی»، بر همکاری هر چه بیشتر دستگاه قضا و وزارت اطلاعات در جهت بهبود وضعیت و کاهش مشکلات مردم تأکید کرد.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای با اشاره به سوابق مدیریتی حجت‌الاسلام خطیب در بخش‌های مختلف وزارت اطلاعات، حضور وی در رأس این وزارتخانه را موجب تقویت همکاری‌های وزارت اطلاعات و دستگاه قضا، سازماندهی هر چه بیشتر فعالیت ضابطان و بهبود کارکرد دستگاه اطلاعاتی کشور دانست.

هر چقدر کار ضابط دقیق‌تر باشد قاضی بهتر می‌تواند تصمیم‌گیری کند

رئیس قوه‌قضاییه، وزارت اطلاعات را نهادی فراقوه‌ای دانست که متعلق به نظام و انقلاب اسلامی است و بر نقش مهم این وزارتخانه برای شناسایی و ریشه‌کنی بسترهای فسادزا و همکاری با دستگاه قضا برای برخورد با عناصر فاسد تأکید کرد.

حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای با اشاره به نقش مهم ضابطان در تصمیم‌گیری قضات، متذکر شد: هر چقدر کار ضابط دقیق‌تر و تحقیقاتش کامل‌تر باشد، قاضی بهتر می‌تواند درباره یک پرونده تصمیم‌گیری کرده و حکم بدهد و اگر خدای نکرده ضابطی اطلاعات نادرست بدهد، در صدور حکم باطل از سوی قاضی سهیم است.

وی بر همین اساس خاطر نشان کرد: همان طوری که دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی برای تبادل اطلاعات و حسن انجام مأموریت‌هایشان شورای هماهنگی دارند، تعامل ضابطان با قضات با حفظ استقلال قاضی نیز در کاهش اختلافات و بهبود کارها تأثیر دارد.

برخورد با برهم زنندگان امنیت ملی بدون اغماض

رئیس قوه‌قضاییه، وزارت اطلاعات را «چشم بیدار نظام اسلامی» خواند و تأکید کرد: دستگاه قضائی و نهادهای مسئول باید با کسانی که به دنبال ضربه زدن به امنیت ملی هستند و می‌خواهند آرامش و آسایش مردم را بر هم بزنند، بدون اغماض برخورد کنند.

وزیر اطلاعات نیز در این دیدار از انتصاب حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای به ریاست دستگاه قضا به عنوان شخصیتی برخاسته از درون این مجموعه که مراتب مدیریتی را گام به گام طی کرده و به دلیل سابقه مدیریت وزارت اطلاعات تجارب ارزنده‌ای در هر دو حوزه دارد، ابراز خرسندی کرد.

وزارت اطلاعات در مبارزه با مافیای دارو با همه توان وارد خواهد شد

حجت‌الاسلام خطیب با اشاره به دستورات اخیر رئیس قوه‌قضاییه در مورد مقابله با مافیای دارو و کسانی که در این شرایط سخت نسبت به سلامت مردم خیانت می‌کنند، گفت: موضوع مقابله با بیماری کرونا جز اولویت‌های تعیین شده از سوی مسئولان ارشد نظام می‌باشد و وزارت اطلاعات در مبارزه با مافیای دارو و هدفی که شما در این زمینه ترسیم کردید، با همه توان وارد خواهد شد.

وی، از آمادگی سربازان گمنان امام زمان (عج) برای فعال‌تر شدن این وزارتخانه در مبارزه با مفاسد و تأمین امنیت و آسایش مردم خبر داد و تأکید کرد: وزارت اطلاعات در دولت مردمی ظرفیت‌های عظیمی که برای ورود جدی‌تر به عرصه مبارزه با فساد و همچنین تأمین امنیت و آسایش مردم دارد، در چارچوب قانون در اختیار قوه‌قضاییه می‌گذارد تا بتوان با همکاری گام‌هایی بزرگ در جهت ریشه‌کنی فساد و ارتقا سلامت نظام اداری برداشت.

وزارت اطلاعات در تشدید مبارزه با تهدید کنندگان امنیت ملی خواهد کوشید

وزیر اطلاعات تأکید کرد: وزارت اطلاعات در مبارزه با جریانات و عناصر تهدیدکننده امنیت ملی عزم استوار داشته و در این راه نه تنها هیچ تردیدی نخواهد داشت، بلکه در تشدید این مبارزه خواهد کوشید.

حجت‌الاسلام خطیب در پایان خاطرنشان کرد: مبارزه قاطع با وجوه مختلف تروریسم از جمله تروریسم رسمی دولتی و اقتصادی آمریکا در اعمال تحریم‌های وحشیانه علیه ملت ایران در دستور جدی کار وزارت اطلاعات خواهد بود.