به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه شهاب نیوز، احمد المدلل از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین امروز دوشنبه در کنفرانس «قدس قلب فلسطین» که به مناسبت پنجاه و سومین سالگرد به آتش کشیدن مسجدالاقصی برگزار می شود، سخنرانی کرد.
وی تاکید کرد: ما باید راه شهدای فلسطین را تا پیروزی نهایی و آزادسازی کل اراضی فلسطینی ادامه دهیم.
المدلل با اشاره به حادثه به آتش کشیدن مسجدالاقصی از سوی یک صهیونیست در سال ۱۹۶۹، افزود: آتشی که در مسجدالاقصی به پا شد همچنان با ادامه تجاوزات، حفاری ها و سرکوب فلسطینی ها ادامه دارد و هنوز زبانه می کشد.
مقام ارشد جنبش جهاد اسلامی افزود: مبارزات ملت فلسطین تا نابودی رژیم صهیونیستی ادامه خواهد یافت و آتش این نبرد هرگز خاموش نخواهد شد. مسجدالاقصی نیز همچنان سرلوحه همه مبارزات ملت فلسطین باقی خواهد ماند؛ مکان مقدسی که صهیونیست ها قصد یهودی سازی و ایجاد هیکل ادعایی را در آن دارند.
وی با اشاره به تجربه تلخ رژیم صهیونیستی در نبرد سیف القدس ، تاکید کرد: نبرد سیف القدس همه آمال و آرزوهای رزیم صهیونیستی را در راستای ویران نمودن مسجدالاقصی و ایجاد هیکل ادعایی از بین برد.
المدلل تاکید کرد که نبرد با رژیم صهیونیستی هر لحظه ادامه دارد و هیچ گاه متوقف نخواهد شد. وی در ادامه افزود: ملت فلسطین ، مقاومت را در آغوش خود گرفته است، مقاومتی که توانسته در جنگ های اخیر با رژیم صهیونیستی با استفاده از موشک های خودش منع آمد و شد در اراضی اشغالی ایجاد کند.
وی با تمجید از مجاهدت های شهید ابراهیم النابلسی (فرمانده گردان های الاقصی در نابلس) تاکید کرد: تفنگ و وصیت نامه شهید نابلسی همچنان زنده و پاینده باقی خواهد ماند و به این وصیت تا زمان آزادسازی فلسطین عمل خواهیم کرد.
این رهبر جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد: صلحی که رژیم صهیونیستی از آن دم می زند صلح مبتنی بر ریختن خون مردم فلسطین، شهرک سازی و ویران نمودن مسجدالاقصی است.
وی همچنین با تاکید بر لزوم وحدت در عرصه داخلی فلسطین، خواستار رفع محاصره همه جانبه نوار غزه از سوی رژیم صهیونیستی شد.