به گزارش خبرگزاری مهر، لطف الله فروزنده در نشست معاونین مالی مناطق و مدیران و مشاورین حوزه معاونت با اشاره به لزوم افزایش درآمد نقد در ماه‌های پیش‌رو گفت: تصویب لایحه اعمال تخفیفات عوارض در شرایط اقتصادی نامناسب کمک حال مردم خواهد بود؛ چرا که اگر عوارض خود را سریع‌تر بپردازند، از تخفیف بالاتری برخوردار خواهند شد و این فرصت مناسبی برای شهرداری نیز هست تا درآمدهای نقد خود را بهبود ببخشد.
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: بر اساس لایحه مذکور، افراد از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر از ۴۰ درصد، از ۲۰ آذر تا ۲۰ دی از ۳۵ درصد، از دی تا بهمن ماه از ۳۰ درصد و از اسفند ماه به بعد از ۲۰ درصد تخفیف بهره مند می‌شوند.
وی بر تشکیل کمیته‌هایی شامل محورهای نقد، غیر نقد، مشارکت‌ها و ثبت مطالبات تاکید کرد و گفت: تمامی معاونین مالی مناطق باید عضو یکی از این کمیته‌ها باشند و با برگزاری هفتگی جلسات با مدیران کل حوزه، مشکلات، نقطه نظرات و معضلات مناطق را بیان کرده و راه حل‌هایی برای مسائل مالی مناطق پیدا کنند.
فروزنده افزود: از دیگر اولویت‌های ما، مطالبات شهرداری از دستگاه‌های دولتی و تسویه دیون پیمانکاران شهرداری از طریق غیر نقد است و چنانچه مناطق ۹۰ درصد از دیون را با غیرنقد پرداخت کنند، می‌توانند ۱۰ درصد مابقی را نقدا تسویه کنند که لازمه آن تعامل و همکاری معاونین مالی مناطق و سازمان املاک و مستغلات است. مناطق ۱۰ هزار ملک جهت ثبت در بانک املاک شهرداری اعلام کرده اند و باید پیگیری جدی جهت به نتیجه رسیدن این بانک املاک داشته باشند.
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از لزوم روحیه حمایت‌گری از واحدهای اجرایی سخن گفت و تصریح کرد: ممیزها باید پشتیبان نیروهای صف و رده‌های اجرایی بوده و در تمامی مأموریت‌های شهرداری اعم از نگهداشت، حمل و نقل و خدمات شهری، حساس و مطالبه گر باشند.
وی افزود: از دیگر مباحثی که معاونت مالی با جدیت آن را دنبال می‌کند، پروژه‌های مشارکتی است؛ مناطق باید علاوه بر تعیین تکلیف پروژه‌های مغفول مانده، پروژه‌هایی را هم برای مشارکت شهروندان مناطق تعریف کند. اداره شهر با حضور مردم و سرمایه گذاری آنان میسر می‌شود و لازمه آن هم تعریف فرصت‌های سرمایه گذاری جدید برای مناطق است.
فروزنده همچنین بر لزوم ثبت هزینه‌ها به صورت مستمر و به روز تاکید و اظهار کرد: وضعیت مناطق باید کاملاً مشخص باشد تا برای تخصیص اعتبار آن‌ها، مشکلی به وجود نیاید.