از این رو، پالت چوبی به محصولاتی گفته می شود که یک یا چند بار مورد استفاده قرار گرفته باشند که شرکتهای تولید کننده محصول طی مراحل مختلف تولید آنها را بازسازی و مرمت می کنند که بسیار مورد توجه و قابل استفاده می باشند.شایان ذکر است انواع پالت چوبی، در تنوع طرح و رنگ، ضخامت، کیفیت، قیمت، اندازه و ابعاد استاندارد، بر گرفته از چوب روس، صنوبر، کاج وغیره می باشند که علاوه بر قابل بازیافت بودن با محیط سازگاری داشته و از قیمت ارزانتر و به صرفه تری برای مشتریان داخلی و خارجی برخوردار می باشند.

در حال حاضر موارد و عوامل مهمی در تعیین قیمت پالت چوبی برای مبل و مبلمان دخالت دارند که بزرگترین تامین کننده آن در ایران شرکتها و کارخانه های تولیدی معتبر با برندهای متفاوت می باشند که با استفاده از انواع فرآورده ها و ضایعات چوب توانسته اند پالت چوبی دست دوم را با کیفیت عالی تولید و نیز با قیمت مناسب راهی بازارهای جهانی نمایند که به دلیل دست دوم بودن از قیمت ارزانتری برخوردار بوده و مشتریان خاص خود را می طلبد.

قیمت پالت چوبی

استحکام بودن، قابل ترمیم، تحمل وزن بالا، استفاده آسان و سفارش در انواع ابعاد و جنس از ویژگی های مهم هر پالتی می باشد که باید در نگهداری آن یک نوع اصولی را رعایت کنید که باعث افزایش عمر آن شود و باید حتما این محصول از آب و محیط های رطوبتی، بارانی دور کنید. قابل ذکر است که پالت علاوه بر اینکه در صنعت حمل و نقل و شرکت های بزرگ قابل استفاده می باشد بلکه امروزه در زیبایی دکوراسیون های خانگی نقش بسزایی ایجاد کرده است. یکی از وسایل های خانگی که می توان از این محصول ساخت مبل، صندلی است، جنس پالت های چوبی به طوری است که از انعطاف پذیری بالایی دارد. به راحتی با وسایل های دیگر خانه ست می شود و فقط لازم است از کوسن یا تشک با رنگ عالی انتخاب کنید تا یک فضای بی نظیری داشته باشید.برای اطلاع از قیمت پالت چوبی با مشاوران شرکت تماس حاصل کنید.

تولیدکنندگان در ارسال بار محصولات خود به دست مصرف کنندگان از پالت چوبی استفاده می کنند که بعد از چندین بار مصرف پالت شکسته یا از بین می رود پس جنس، کیفیت و اندازه پالت به قیمت این محصول بستگی دارد.تاکنون بیشتر پالت هایی که ساخته شده است از جنس چوب روسی می باشد که در حال حاضر ارزان ترین و درعین حال بی کیفیت ترین چوبی که از کشور روسیه به ایران صادر می شود چوب روسی است که در ساخت پالت از آن استفاده می کنند. به دلیل اینکه از قیمت کمتری برخوردار می باشد مورد توجه بسیاری از خریداران قرار گرفته شده است.

پالت چوبی اصفهان

در اکثر شهرهای صنعتی عرضه و تقاضای پالت زیاد می باشد که انواع مختلف آنها در مراکز تولیدی پالت چوبی اصفهان به صورت چوبی و یکبار مصرف برای مصرف کنندگان ارائه می شود که هر کدام از آنها برای کاربرد خاصی مورد استفاده قرار  می گیرد. برخی از پالتها در اندازه ها و ابعاد کوچکی تولید می شوند که ضخامت چوب و تخته های آنها نیز ممکن است ضخیم یا نازک باشد که برای محصولات پتروشیمی و غیره به کار می رود و برخی از مدلهای این پالت چوبی با تخته های ضخیم و چوب روسی ساخته می شوند که ارتفاع بیشتری نسبت به سایر پالتها دارند و ابعاد آن بستگی به نوع کالا دارد و برای بار گیری کارتنهای مختلف بکار می روند که ارتفاع مناسبی را دارا می باشند تا در صورت نشتی آب و یا ورود آب به انبار کارتنها از تماس آب در امان بمانند و رطوبت به کارتنها نرسد.

برخی دیگر از پالتهای چوبی به صورت پهن و با ارتفاع کمی ساخته می شوند تا حمل و نقل کالا بر روی آن راحت تر انجام گیرد و توان حمل کالاهای سنگین را دارند و معمولا برای بارگیری انواع سرامیک، سنگهای ساختمانی و سایر مصالح استفاده می شوند. تخته هایی که بر روی سطح پالت قرار می گیرند با فاصله های مشخصی از یکدیگر نصب می شوند که برای این نوع پالتها تخته ها با فاصله های کمی از یکدیگر قرار می گیرند و پالتهای حمل سرامیک در ابعاد ۱ در ۱ و یا ۱متر در ۱۲۰ سانتی متری تولید می شوند. تحمل بار این پالتها در هنگامی که بر روی زمین ثابت هستند با زمانی که در حال بارگیری و بر روی لیفتراک یا جرثقیل قرار می گیرند متفاوت می باشد که نمونه های مرغوب و بادوام پالتهای چوبی سرامیک در هنگام بارگیری تا سقف ۱۵۰۰ کیلو گرم می توانند تحمل بار داشته باشند و در هنگامی که ثابت هستند این مقدار بیشتر بوده و تا ۲۵۰۰ کیلو گرم تحمل بار دارند.