به گزارش خبرنگار مهر، سفر آزادکاران منتخب ایران به آمریکا و برگزاری دیدار دوستانه با ملی پوشان این کشور از مدتها قبل وارد حاشیه و فراز و نشیب شد که به تازگی عدم صدور ویزا برای چهار نفر از اعضای تیم اعزامی از سوی سفارت آمریکا نیز بر آتش حواشی دامن زد.

بطوریکه روز گذشته محمد ابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی در واکنش به این اتفاق گفت: «ویزای اکثر آزادکاران صادر شده و باید برای دریافت ویزا به دوبی بروند، اما فدراسیون کشتی آمریکا به ما اعلام کرد ویزای دو کشتی‌گیر، یک مربی و علیرضا دبیر رئیس فدراسیون صادر نشده است.»

امامی یادآور شد علیرضا دبیر چندی قبل اعلام کرده بود حتی اگر ویزای یکی از اعضای تیم صادر نشود تیم ایران به آمریکا اعزام نخواهد شد. بدین ترتیب بسیاری از امور جاری این سفر از جمله اعلام ترکیب تیم ملی کشتی آزاد در هاله‌ای از ابهام فرو رفت و حالا با احتمال لغو این سفر، اعلام لیست مسافران هم منتفی خواهد بود.

البته کادر فنی تیم ملی همچنان برنامه تمرینی آزادکاران را پیگیری می‌کند اما صراحتاً اعلام کرده اسامی نفرات اعزامی پس از صدور کامل روادید تیم ایران اعلام خواهد شد.

به هر حال اردونشینان تیم ملی کشتی آزاد همچنان در حال تمرین در چهارمین اردوی آماده سازی خود هستند که از روز ۸ بهمن ماه در خانه کشتی شهید صدرزاده آغاز شده و تا روز ۱۸ بهمن ماه ادامه دارد. همچنین اردوی تیم ملی روز گذشته دو آزادکار میهمان هم از کشور کویت داشت که همراه با کشتی گیران کشورمان به تمرین پرداختند.

اهمیت تمرینات اردوی کنونی تا حدی است که علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی و محسن کاوه مدیر فنی تیم‌های ملی کشتی آزاد نیز روز گذشته از نزدیک شاهد تمرین آزادکاران بودند تا در صورت مهیا شدن شرایط و صدور ویزای تمامی آزادکاران، مشکلی در روند آماده سازی مصاف تیم به تیم با آمریکا بوجود نیاید.

طبق اعلام سخنگوی فدراسیون کشتی نباید این سفر را از هم اکنون منتفی دانست، چراکه هنوز فرصت صدور مابقی ویزاها وجود دارد. به همین دلیل می‌توان پیش بینی کرد اگر بقیه ویزاها طی روزهای آینده صادر شود، تیم ایران آماده این سفر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، متولیان کشتی آمریکا در حاشیه رقابتهای جهانی ۲۰۲۱ نروژ از تیم ملی کشتی آزاد ایران رسماً دعوت کردند تا برای برگزاری یک مصاف دوستانه در روز ۲۳ بهمن ماه به این کشور سفر کند. سفری که از همین ابتدای راه با اما و اگرهای فراوانی همراه شده است.

منبع : مهر