به گزارش مهر، سید جواد ساداتی نژاد عصر امروز جمعه در نشست شورای اداری خوزستان گفت: خوزستان کلکسیونی از اولین‌های کشاورزی ایران است و در سرجمع در حوزه تولیدات رتبه یک کشور را دارد.

وی با بیا اینکه خوزستان ۶۰ هزار میلیارد تومان تولید سالانه محصولات دارد، افزود: اصلی‌ترین پروژه استان فاز دوم ۵۵۰ هزار هکتاری است که با دستور رئیس‌جمهور نسبت به جمع‌بندی برای تسریع اجرایی شدن طرح اقدام می‌کنیم چون اگر از آن غافل شویم شاید زمان اجرایی شدن آن مثل فاز اول تا ۱۵ سال زمان می‌برد.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه این پروژه برای ۲۰۰ هزار نفر اشتغال‌زایی دارد و تولید ۱۱۶ هزار میلیارد تومان محصولات کشاورزی سالانه خواهد داشت، ادامه داد: اگر آب تخصیصی را در زمان خود به ما اعلام کنید با الگوی کشت آن را مدیریت می‌کنیم تا تولید محصولات کشاورزی در خوزستان با مشکل مواجه نشود؛ مثلاً سبزی و صیفی کشور در خوزستان تولید می‌شود و نباید شب عید در بازار با مشکل مواجه شویم.

وی گفت: الگوی کشت را بر اساس بیلان دشت‌ها حتماً بازنگری می‌کنیم و برای این کار به کمک وزارت نیرو نیاز داریم زیرا با کشاورزی قراردادی و الگوی کشت فضا را مدیریت می‌کنیم.

ساداتی نژاد با بیان اینکه در مورد گرد و غبار و آبخیزداری از نظر قانونی اعتبارات موجود را در استان هزینه می‌کنیم و در صورت وجود دستور ویژه نیز تمکین می‌کنیم، خبر داد: قیمت خرما در شورای قیمت‌گذاری بررسی شد؛ همچنین ۱۰ هزار تُن خرمای مازاد در انبار داریم و حالا هم تولیدات جدید دارند.

وی عنوان کرد: در صنایع تبدیلی و تکمیلی زنجیره ارزش این استان مشکل دارند و راه‌حل آن تسهیل امر برای سرمایه‌گذاران است.