یکی از گیاهان دارویی که از خواص و ویژگیهای بسیاری برخوردار است، گیاه یونجه است و به این واسطه عرق یونجه نیز متقاضیان زیادی دارد و یکی از بهترین آنها عرق یونجه خالص از نوع دو آتیشه است که دارای خواص و ویتامینهای زیادی درون آن نهفته است.

عرق یونجه دارای ویتامینهای زیادی از جمله ویتامین A، B، D، E و C است و همچنین موادهای معدنی ای از جمله فسفر، کلسیم، منزیم و پتاسیم را درون خود داراست.

نکته ای که مصرف کنندگان هنگام مصرف داروهای گیاهی از جمله عرق یونجه باید به آن توجه کنند این است که عرق یونجه داری طبعی گرم است و به هنگام مصرف این عرق گیاهی اگر طبعی گرم دارید بهتر است تا از خوردن بیش از حد عرقیجاتهای گیاهی مانند عرق یونجه که طبعی گرم دارند خودداری کنید و این گیاه دارویی را در حد و نسبت مناسبی مصرف کنید تا دچار مشکلات نامتعادلی در ایجاد طبع نشوید در رابطه با نحوه مصرف این عرق گیاهی می توانید به نظرات خریداران و کارشناسان در سایت آراد برندینگ نیز توجه داشته باشید.

یکی از انواع عرقیات یونجه و زیره که خیلی مورد استفاده قرار می گیرد و مشتریان زیادی نیز در این زمینه دارد عرق یونجه دو آتیشه است.

عرق یونجه دو آتیشه به صورت بسیار خالصی است و این خالصی آن به خاطر متفاوت بودن طرز تهیه آن است.

در هنگام تهیه عرق یونجه دو آتیشه در هنگام جوشاندن گیاه و به دست آوردن عصاره آن، مرحله جوشاندن را دو بار انجام می دهند و به صورت دو مرحله ای جوشاندن گیاه انجام می شود.

عرق گیاهی یونجه

یکی از گیاهان دارویی که از خواص و ویژگیهای بسیاری برخوردار است، گیاهاست و به این واسطه عرق یونجه نیز متقاضیان زیادی دارد و یکی از بهترین آنها عرق یونجه خالص از نوع دو آتیشه است که دارای خواص و ویتامینهای زیادی درون آن نهفته است.

عرق یونجه دارای ویتامینهای زیادی از جمله ویتامین A، B، D، E و C است و همچنین موادهای معدنی ای از جمله فسفر، کلسیم، منزیم و پتاسیم را درون خود داراست.

نکته ای که مصرف کنندگان هنگام مصرف داروهای گیاهی از جمله عرق یونجه باید به آن توجه کنند این است که عرق یونجه داری طبعی گرم است و به هنگام مصرف این عرق گیاهی اگر طبعی گرم دارید بهتر است تا از خوردن بیش از حد عرقیجاتهای گیاهی مانند عرق یونجه که طبعی گرم دارند خودداری کنید و این گیاه دارویی را در حد و نسبت مناسبی مصرف کنید تا دچار مشکلات نا متعادلی در ایجاد طبع نشوید

برای استفاده از خواص گیاهان دارویی مانند گیاه یونجه بهتر است تا از عرقیات آن برای مثال عرق گیاهی یونجه که به صورت خالص از  تهیه می شود و تمامی خواص گیاه درون عرقیات آن وجود دارد و به نوعی می توان گفت عرقیات در گیاهان دارویی مانند عصاره عمل می کند.

عرق یونجه تقریبا ترکیب بین عصاره گیاه یونجه و مایعات معدنی از جمله آب است که طرز تهیه عرق یونجه به این صورت است که ابتدا گیاه را در آب می جوشانند و بخار ناشی از جوشاندن گیاه یونجه را خنک می کنند.

علاوه بر کاربرد کاه جو در غذای دامها، می توان از آنها به منظور جلوگیری از رشد بیش از حد جلبکها در حوضچه ها استفاده نمود که روشی جایگزین برای استفاده از روشهای شیمیایی می باشد و این نوع کاه در مقایسه با کاه گندم غنی تر از مواد معدنی بوده از این رو برای استفاده به عنوان علوفه مناسب تر می باشد.

عرق یونجه دو آتیشه

برای استفاده از خواص گیاهان دارویی مانند گیاه یونجه بهتر است تا از عرقیات آن برای مثال عرق یونجه که به صورت خالص از گیاهان دارویی تهیه می شود و تمامی خواص گیاه درون عرقیات آن وجود دارد و به نوعی می توان گفت عرقیات در گیاهان دارویی مانند عصاره عمل می کند

عرق یونجه تقریبا ترکیب بین عصاره گیاه یونجه و مایعات معدنی از جمله آب است که طرز تهیه عرق یونجه دو آتیشه به این صورت است که ابتدا گیاه را در آب می جوشانند و بخار ناشی از جوشاندن گیاه یونجه را خنک می کنند.

عرق یونجه تاثیرات و خواص زیادی دارد که در ادامه مطلب با یکدیگر به بررسی برخی از این خواص خواهیم پرداخت.

یکی از مهمترین و اصلی خواص عرق یونجه نقش مهم و به خصوص آن در چاقی فرد به خصوص چاقی در ناحیه صورت است.

از دیگر خصوصیات و ویژگیهای عرق یونجه نیز می توان به موثر بودن در درمان کم خونیهای موجود بدن، نرمی و انعطاف پذیری استخوانهای بدن، تقویت انواع سیستمهای ایمنی و عصبی بدن نام برد.

یکی دیگر از خواص مفید عرق یونجه دارا بودن مقدار زیادی از ویتامین A درون خود است که در درمان بیماریهایی که این ویتامین را نیاز دارند از جمله بیماری شب کوری بسیار موثر و مفید است.