به گزارش خبرنگار مهر، سیدحسین حسینی ظهر امروز پنجشنبه در آئین برداشت ماهی سی باس از ۳ مزرعه پژوهشی آبادان که در سینما مهر برگزار شد، اظهار کرد: آبادان پتانسیل زیادی در زمینه شیلات دارد.
وی با تاکید بر اینکه موضوع امنیت پایدار و خود اتکایی در حوزه غذا یکی از موضوعات مهم کشور با توجه به جمعیت است، افزود: ایران در حالی که با تنش‌های آبی دست و پنجه نرم می‌کند ولی فعالیت‌ها نشان از این است که آبزی پروری برای پیشرفت در حوزه غذایی یک موضوع مهم به شمار می‌رود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران عنوان کرد: خوزستان در حوزه تولید غذا می‌تواند سهم بسیار به سزایی داشته باشد و این امر فرصتی برای توسعه شیلات است.
حسینی تاکید کرد: سواحل دریایی ورودخانه‌های مستعد نشان از آینده روشن خوزستان در حوزه آبزی پروری است و طبق شاخص‌های جهانی شرایط لازم برای خوزستان وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های خوبی در حوزه تحقیق و پژوهش وجود دارد، افزود: دانش بنیان کردن صنعت در پروژوه‌هایی که همچون شیلات بی شک یک شرایط مناسب برای توسعه است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران اظهار کرد: آبزی پروری در کنار نخیلات یک ظرفیت خوبی برای توسعه و عمرانی منطقه است. بازار شیلات نیرو محرکه تولید است و نیاز داریم تا اطلاعات آبزی پروری این استان به سایر کشور به اشتراک گذاشته شود.
حسینی افزود: دیپلماسی فعال وزارت جهاد کشاورزی از طریق وزارت صمت و وزارت خارجه سبب شده تا اتفاقات خوبی به ویژه در بازارهای چین و روسیه رخ دهد؛ البته بازار عراق برای ما مهم است و باید با ایجاد کارگروه‌های مرتبط صادرات شیلات به این کشورها تسهیل شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران تصریح کرد: تفکر جهادی در مقاطع مختلف کشور به کمک نظام جمهوری اسلامی ایران آمده و همین تحول در بخش غذا باید پای کار بیاید.