به گزارش خبرنگار مهر، علی‌رضا محمدی کرجی ران ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهارداشت: با پایش میدانی و بهبود شرایط جوی و کاهش وزش باد، فعالیت‌ها بنادر مسافری و اسکله‌های گردشگری غرب این استان از ساعت ۱۱ ظهر امروز سه‌شنبه نهم فروردین از سر گرفته و همزمان با این اقدام خروج میهمانان از جزیره کیش و انتقال هموطنان به بنادر چارک و آفتاب نیز درحال انجام است.

به گفته وی، ۲۰ لندی کرافت با ظرفیت یک‌هزار و ۱۰۰ خودرو و ۱۰ شناور مسافری نیز با یک‌هزار و ۲۰۰ صندلی در مسیر سه گانه بنادر چارک و آفتاب به سمت کیش و بالعکس در حال خدمات رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی هستند.

محمدی کرجی‌ران ضمن قدردانی از صبر و شکیبایی مسافران و گردشگرانی که طی این سه روز با درک صحیح از شرایط نامساعد جوی، در راستای حفظ ایمنی، سفر خود را به تاخیر انداختند، خاطرنشان کرد: براساس مدل های هواشناسی تا پایان طرح تسهیل سفرهای دریایی شرایط برای سفر و گردش از بنادر غرب هرمزگان مساعد است.

رئیس کمیته خدمات حمل و نقل سفرهای دریایی سفر هرمزگان با اشاره به ثبت ۲.۵ میلیون سفر دریایی به مقصد جزایر خلیج فارس و بالعکس در موج اول این سفرها، ادامه داد: از هفتم فروردین ماه نیز موج دوم سفرهای دریایی را شاهد هستیم که بیش‌ترین آن طی مدت مربوط به پنجم فروردین با ثبت ۳۷۵ هزار نفر است.

طرح تسهیل سفرهای دریایی نوروزی سال ۱۴۰۱، از ۲۵ اسفند پارسال آغاز و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.

منبع : مهر