به گزارش خبرنگار مهر، هفته دوم لیگ برتر والیبال مردان، جام «سردار دل‌ها» امروز چهارشنبه با برگزاری هفت دیدار به میزبانی مریوان، رفسنجان، گرگان، تهران، رامسر، گنبد و یزد پیگیری شد.

در یکی از جذاب‌تر ین بازی‌های هفته، تیم تازه وارد مس رفسنجان در روز میزبانی از آذر باتری ارومیه، شاگردان فرهاد نفرزاده را با پیروزی سه بر یک غافلگیر کرد.

شاگردان اسماعیل بادرنگین در تیم مس رفسنجان که هفته اول را با شکست و رتبه سیزدهمی تمام کرده بودند، امروز در ست اول، سوم و چهارم به ترتیب به امتیازهای ۲۵ بر ۲۳، ۲۵ بر ۲۳ و ۲۵ بر ۲۰ به برتری رسیدند تا طعم اولین برد سه امتیازی را بچشند.

آذر باتری ارومیه که هفته گذشته رالی سخت و سنگینی مقابل فولاد سیرجان داشت، در بازی امروز تنها در ست دوم با ثبت امتیاز ۲۵ بر ۲۳ بر حریف غلبه کرد. این دومین شکست شاگردان فرهاد نفرزاده در لیگ برتر بود.

این مسابقه در مدت زمان ۱۳۲ دقیقه برگزار شد و متین احمدی بازیکن شماره ۱۳ آذر باتری ارومیه اخطار گرفت. احمدی در ست دوم بازی نیز به دلیل در رفتگی انگشت دست، دچار مصدومیت و به بیمارستان منتقل شد.

علیرضا قریب و بهزاد جهانگیری داوران اول و دوم این دیدار بودند. نظارت داوری و فنی مسابقه نیز بر عهده محمد ابراهیم‌زاده و امیر طلوع‌کیان بود.

سالن ۱۲ هزارنفری زاگرس شهر مریوان این هفته میزبان مدافع عنوان قهرمانی بود. شاگردان آرش صادقیانی درتیم راه‌یاب ملل مریوان که هفته نخست را با شکست مقابل شهرداری ارومیه آغاز کرده بودند، این هفته مقابل قهرمان فصل قبل شروع خوبی داشتند و توانستند ست اول را با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود خود تمام کنند.

در ادامه این تیم فولاد سیرجان ایرانیان بود که در ست‌های دوم، سوم و چهارم به ترتیب به امتیاز ۲۵ بر ۲۰، ۲۵ بر ۱۹ و ۲۵ بر ۱۷ رسید تا با کسب پیروزی سه بر یک، به اولین برد سه امتیازی و دومین پیروزی متوالی خود در رقابت‌های لیگ برتر دست پیدا کند.

در این بازی که به مدت ۱۱۸ دقیقه انجام شد، افشین فتاح بازیکن شماره یک راه‌یاب ملل در ست دوم کارت زرد دریافت کرد.

محمد آقایی، هادی تیموری، امیر صداقت و محمدعلی امیدی به ترتیب به‌عنوان داور اول، داور دوم، ناظر داوری و ناظر فنی، قضاوت و نظارت این دیدار را برعهده داشتند.

در سالن المپیک گنبد دو تیم شهرداری گنبد و سایپا در حالی به مصاف هم رفتند که هر دو تیم، هفته نخست لیگ برتر را با شکست پشت سر گذاشته بودند. همین مسئله هم عاملی شد تا سرنوشت برنده بازی قعرنشینان جدول در هفته دوم طی یک رالی پنج ست مشخص شود.

شاگردان طاهر قره‌داشلی در تیم شهرداری گنبد بعد از شکست ۲۵ بر ۱۳ در ست اول، در ست‌های دوم و سوم به ترتیب با امتیاز مشابه ۲۵ بر ۲۳ مقابل سایپا به پیروزی رسیدند. در ست چهارم این نارنجی‌پوشان بودند که بار دیگر گوی سبقت را ربودند تا با کسب امتیاز ۲۶ بر ۲۴ تکیلف برنده را به ست پنجم بکشانند؛ جایی که تیم سایپا با ثبت امتیاز ۱۵ بر ۱۰ به سود خود، برنده از زمین خارج شد.

تقابل دو تیم به مدت ۱۵۶ دقیقه به طول انجامید و مهدی نویدی‌فر و میثم پارسه داوران اول و دوم آن بودند. نظارت بر این بازی را نیز علی‌اصغر حاجی‌کاظمی و اصغر درفش کاویان برعهده داشتند.

این مسابقه سه کارت زرد و قرمز داشت که سهم نارنجی پوشان دو کارت، بنیامین ایگدری (زرد) و داود شکیبا (قرمز) بود و امین درغنه از تیم شهرداری گنبد کارت زرد دریافت کرد.

منبع : مهر