• امروز : یکشنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۲

زمین به ۶۰۰ متقاضی حمایت از طرح جوانی جمعیت در اصفهان اختصاص یافت

  • 27 خرداد 1402 - 19:05
زمین به ۶۰۰ متقاضی حمایت از طرح جوانی جمعیت در اصفهان اختصاص یافت

محمد کیانی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تاکنون در استان اصفهان بیش از چهار هزار نفر در سامانه طرح‌های حمایتی مسکن به آدرس http//:saman.mrud.ir برای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ثبت‌نام کرده اند که از این تعداد بالغ بر هزار نفر متقاضیان شهرهای جدید بهارستان، فولادشهر و مجلسی هستند.
وی افزود: شرکت‌های عمران این شهرهای جدید برای این موضوع در حال اقدام و پیگیری هستند و تا کنون نیز در حد ممکن زمین تأمین کردند.
معاون املاک و حقوقی اداره‌کل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه تخصیص زمین در شهرهای دارای اراضی دولتی انجام شده است، خاطرنشان کرد: تاکنون در مجموع برای ۶۰۰ نفر از متقاضیان در ۱۰ شهرستان استان اصفهان تخصیص زمین انجام و جانمایی شده است.
به گفته کیانی برای مابقی متقاضیان مشمول قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نیز تأمین زمین در قالب الحاق زمین به محدوده شهری و تغییر کاری به مسکونی در دستور کار قرار دارد.
وی اضافه کرد: تخصیص و واگذاری زمین به مشمولان قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت پس از طی مراحل لازم و الحاق در شورای عالی شهرسازی و معماری و یا تغییر کاربری در کمیسیون ماده پنج، صورت می‌گیرد.
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان در خصوص اراضی تخصیص شده، خاطرنشان کرد: مراحل واگذاری و اعطای قرارداد پس از قیمت گذاری و برآورد هزینه آماده‌سازی انجام می‌شود.
کیانی با بیان اینکه صحت سنجی ثبت‌نام‌ها به موازات تأمین زمین انجام می‌شود، افزود: نبود زمین دولتی کافی در استان و با توجه به اینکه اکثر زمین‌های دولتی را به طرح نهضت ملی مسکن تخصیص داده‌ایم، اراضی دولتی بسیار کمی در محدوده موجود است اما با تلاش‌های صورت گرفته هم طرح نهضت ملی مسکن و هم قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را به موازات هم انجام می‌دهیم.
به گزارش مهر، طبق ماده چهار قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به منظور تحقق بند چ ماده ۱۰۲ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران دولت مکلف است یک قطعه زمین یا واحد مسکونی مطابق با ضوابط و شرایط خاصی به پدر و مادر پس از تولد فرزند سوم و بیشتر (بعد از ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۰) اعطا کند.
این اقدام فقط برای یک بار به صورت فروش اقساطی با دو سال تنفس و هشت سال اقساط انجام می‌پذیرد و سند مالکیت پس از پرداخت آخرین قسط، ظرف حداکثر یک ماه به مالکین تحویل داده می‌شود.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=43560

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.