به گزارش خبرنگار مهر، صادق خلیلیان پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح طرح میان مدت آبرسانی غدیر که با حضور رئیس جمهور انجام شد، اظهار کرد: در سفر رئیس جمهور به خوزستان ۳۴ هزار میلیارد تومان برای اجرای مصوبات این سفر اختصاص یافته است.
وی افزود: یکی از مهمترین مصوبات سفر رئیس جمهور به استان، اجرای طرح میان مدت آبرسانی غدیر است که در کمتر از یک سال و با کار جهادی انجام شد.
استاندار خوزستان ادامه داد: با بهره برداری از این طرح ۵۲ درصد جمعیت استان از نعمت آب شرب با کیفیت و پایدار بهره مند می‌شوند.
خلیلیان با اشاره به اینکه در یک سال گذشته میزان رشد استان بیش از دو برابر شده است، بیان کرد: رشد استان از پارسال تاکنون از بیش از دو رشد به ۵.۹ درصد رسیده است.
وی، شناسایی و اصلاح ۱۴۴ نقطه بحرانی در طرح اضطراری جمع اوری فاضلاب اهواز را از دیگر مصوبات سفر رئیس جمهور به استان دانست و گفت: همچنین در سایر شهرها انجام و اجرای طرح‌های فاضلاب و تصفیه خانه نیز در حال اجرا می‌باشد.
استاندار خوزستان همچنین از آبرسانی به یک هزار و ۱۰۰ روستای استان در سال گذشته خبر داد و گفت: در امسال نیز آبرسانی به ۴۰۰ روستا نیز انجام شده است.