راهنمای تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی

تشخیص تلویزیون ال جی اصل از تقلبی یکی از اولین سوالاتی است که در هنگام خرید تلویزیون ذهن خریداران را به خود مشغول می‌کند. امروزه با توجه به قیمت بالای لوازم خانگی، این عرصه به یکی از عرصه‌های پرسود برای سوء استفاده کنندگان تبدیل شده تا با کم کردن احتمال تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی بتوانند کالای تقلبی خود را با قیمت بالایی به خریداران ناآگاه بفروشند.

 به همین علت یکی از اصلی‌ترین نگرانی‌های خریداران همواره این بوده که در دوره‌ای که سوء استفاده کنندگان هر روز با ترفندهای جدیدی سعی بر مشابه کردن محصول خود با محصول اصلی دارند، چطور می‌توان با تشخیص اصل بودن تلویزیون ال جی از وارد شدن ضررهای مالی به خانواده جلوگیری کرد؟

 اما خوب است بدانید که شرکت‌های نامعتبر هرچقدر هم تلاش کنند هرگز در ارائه کیفیت به گرد پای شرکت‌های میلیون دلاری تولید کننده اصلی نخواهند رسید و اگرچه ممکن است در ظاهر محصولات آن‌ها تا حدودی مشابه محصول تولیدی شرکت اصلی باشد، اما تفاوت‌های ریزی وجود دارد که از چشمان خریداران تیزبین پنهان نبوده و تشخیص تلویزیون ال جی اصل را تا حدودی برای آن‌ها ساده‌تر می‌کند. فروشگاه اینترنتی بامیرزا قصد دارد در این مقاله روش‌های تشخیص اصلی یا تقلبی بودن محصول را به شما معرفی کند و امیدواریم که نتیجه مطلوب را از آن دریافت کنید.

تلویزیون‌های ال جی ساخت کجاست ؟

LG Electronics شرکت الکترونیکی کره‌ای و چندملیتی است، که به عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ در زمینه الکترونیک و فناوری اطلاعات شناخته می‌شود. تلویزیون‌های ال جی که بیشتر از راه مرزی بانه وارد کشور می‌شوند معمولا ساخت کره هستند اما در موارد زیادی دیده می‌شود که مونتاژ کشورهای دیگه‌ای هستند که کاملا تحت نظر شرکت ال جی این تلویزیون‌ها ساخته می‌شوند. از لحاظ کیفیت اکثر کارشناسان هم معتقد هستند که تلویزیون‌های مونتاژ ال جی که دقیقا مجوز نام مدل‌های ساخت کره رو پیدا می‌کنند تقریبا هم کیفیت با تلویزیون‌های ال جی ساخت خود کره هستند.

روش‌های تشخیص تلویزیون‌های اصل ال جی از مدل‌های فیک مشابه

  • یادتان باشد که همیشه کالاهای تقلبی ارزان‌تر از نمونه‌ی اصلی آن‌ها نیستند و در بیشتر اوقات قیمت‌های مشابه با نمونه‌ی اصلی دارند.

 ساده‌ترین روش برای تشخیص تلویزیون‌های ال جی تقلبی از اصلی دقت به بسته بندی و کارتن تلویزیون است. در بسته بندی تلویزیون‌های اصلی ال جی همانطور که در شکل زیر می‌بینید لوگوی ال جی بدون برچسب و به صورت بزرگ بر روی کارتن بدون هیچ رنگ بندی درج شده است. در حالیکه در بسته بندی تلویزیون‌های ال جی تقلبی لوگوی ال جی به صورت برچسب جدا شدنی به کارتن محصول چسبانده شده است و عموما بسته بندی تلویزیون‌های ال جی تقلبی کاملا رنگی هستند.

  • سریال نامبر تولیدات اصل ال جی

 این گزینه یکی از بهترین و قابل اعتمادترین روش‌ها برای تشخیص اصل بودن محصولات ال جی است که می‌توان به راحتی با استفاده از آن محصولات تقلبی را از اصلی تمیز داد. هر برندی برای محصولات و مدل‌های مختلفی که تولید می‌کند، یک سریال نامبر مشخص را تعیین کرده که این کد و سریال نامبر دقیقا با همان محصول مطابقت دارد. این سریال نامبر برای هر محصول ثبت شده و می‌توان با سرچ دقیق آن در گوگل اطلاعات کامل دستگاه را دریافت کرد.

اگر یک وسیله تقلبی باشد، قطعا جست و جوی کد درج شده روی آن نیز نتیجه‌ای را در بر نخواهد داشت. در صورتی که یک محصول هیچ شماره سریالی نداشته باشد، قطعا محصول مورد نظر اصل نیست. با وارد کردن سریال نامبر هر محصول در سایت اصلی، در صورتی که آن محصول اصل باشد کد در سایت تطابق یافته و یک دستگاه در وب سایت نمایش داده می‌شود. اما در صورتی که با جست و جوی سریال نامبر در سایت ال جی هیچ محصولی نمایش داده نشود، به معنی تقلبی بودن آن است.

  • بررسی مدل دستگاه در سایت شرکت lg

هر شرکتی لیست مشخصی از محصولات و مدل‌ها را تولید می‌کند. علاوه بر سریال نامبر، باید مدل محصولی که خریداری می‌کنید نیز در سایت اصلی شرکت موجود باشد. در نتیجه از جست و جوی مدل دقیق هر دستگاه در سایت شرکت نیز می‌توان برای تشخیص اصل بودن محصولات ال جی استفاده کرد. مدل محصول را دقیق در سایت شرکت وارد کنید تا در صورت اصل بودن، محصول در سایت نمایش داده شود. در صورتی که بعد از وارد کردن مدل چیزی نمایش داده نشود، این بدان معناست که محصول مورد نظر تقلبی است.

  •  استفاده از کد محصول برای تشخیص اصالت آن

یکی دیگر از گزینه‌ها برای تشخیص اصل بودن محصولات ال جی استفاده از کد محصول است. این مورد نیز دقیقا مشابه سریال نامبر یا مدل دستگاه است که با وارد کردن کد مخصوصی که هر محصول دارد در وب سایت ال جی می‌توان به اصل بودن یا نبودن محصول پی برد. 

  • تشخیص محصولات اصلی lg با استفاده از تجهیزات و لوازم جانبی

محصولات مختلف ال جی معمولا با یک سری تجهیزات و لوازم جانبی عرضه می‌شوند. برای مثال تلویزیون‌ها دارای ریموت کنترل هستند. اسپیلت‌های ال جی نیز ریموت دارند. این موارد و گزینه‌های مشابه دیگر هم می‌توانند در بررسی و تشخیص اصل بودن محصولات ال جی به مشتریان کمک کند. معمولا دقتی که در ساخت و طراحی این تجهیزات جانبی تقلبی به کار می‌رود زیاد نیست و تفاوت‌هایی بین محصولات اصلی و تقلبی وجود دارد. برای مثال در خصوص ریموت اصلی تلویزیون‌های ال جی یک لوگو در پشت این محصولات وجود دارد که در نمونه‌های تقلبی این لوگو حذف شده است.

  • گارانتی محصولات

 محصولات اصلی و اورجینال ال جی همیشه در فروشگاه‌های معتبر و به همراه گارانتی شرکتی و معتبر محصولات ال جی به فروش می‌رسند. در نتیجه قطعا اگر محصولی تقلبی باشد، فاقد ضمانت نامه معتبر بوده و می‌توان از این گزینه برای تشخیص اصل بودن محصولات ال جی کمک گرفت. 

  • محتوا و رابط کاربری

ساختار و رابط کاربری محتوای تلویزیون، یکی از بخش‌هایی است که تفاوت‌های تلویزیون ال جی اصل از تقلبی در آن به طرز قابل توجهی به چشم می‌آید به طوریکه اگر آشنایی نسبی را با محیط تلویزیون‌های ال جی داشته باشید بلافاصله متوجه تقلبی بودن این محصول خواهید شد. شاید بتوان گفت بزرگ‌ترین باگ کلاهبرداران و سودجویان در زمینه ساخت تلویزیون‌های تقلبی، همین رابط کاربری است که با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید با محیط اصلی تلویزیون‌های ال جی آشنا شوید و به آسانی تلویزیون‌های اصلی را از تقلبی تشخیص دهید.

  • توجه به نوشته‌های درج شده روی دستگاه‌ها

در آخر ترفندی که می‌توان برای تشخیص اورجینال بودن محصولات ال جی از آن استفاده کرد، توجه به نحوه درج نوشته‌ها و املای نوشتاری آن‌ها روی محصولات مختلف است. ال جی برای هر محصول خود یک سری نوشته‌ها را با فونت‌ها و اندازه‌های مشخص در نظر گرفته و از همه مهم‌تر املا و نگارش آن‌ها یکسان و مشخص است.

 معمولا در محصولات تقلبی املای کلمات به درستی درج نشده و نوشته‌های روی هر محصول با مدل‌های اصلی تطابق کاملی ندارد. در نتیجه می‌توان از روی این نوشته‌ها نیز محصولات اصلی و تقلبی را از هم تشخیص داد. باز هم بهتر است از این گزینه به عنوان یک گزینه کمکی برای تشخیص اصل بودن محصولات ال جی از نمونه‌های تقلبی استفاده کرد.

با مراجعه به سایت بامیرزا می‌توانید تلویزیون‌ها را با گارانتی معتبر و تضمین اصالت کالا و تضمین بهترین قیمت خریداری نمایید ضمن اینکه مشخصات کامل تمام محصولات اعم از تلویزیون‌های ۲۰۲۲ ال جی ، سونی، سامسونگ و … درج شده است و می‌توانید آن‌ها را مطالعه نمایید و اطلاعات کامل را در مورد محصول مورد نظر خود بدست آورید.