به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، چند روز پس از سفر ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به بلاروس، رسانه‌های روسیه اعلام کردند الکساندر لوکاشنکو، رئیس‌جمهور بلاروس ساعاتی پیش برای دیدار با رئیس‌جمهور و مقامات ارشد روسیه راهی مسکو شده است.
لوکاشنکو، پیش از دیدار با پوتین، از مرکز آموزش فضانوردان بلاروس در مسکو دیدار خواهد کرد.
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه دوشنبه گذشته با «الکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس در کاخ استقلال واقع در شهر مینسک دیدار و گفتگو کرد. بنا بر گزارش شبکه الجزیره، رئیس جمهور بلاروس در این دیدار گفت: علیرغم تحریم های اعمال شده علیه ما در تلاش برای تقویت روابط با روسیه هستیم. اشتباهاتی که پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی رخ داد را تکرار نخواهیم کرد.
وی در ادامه تصریح کرد: تصمیم حیاتی در مورد انسجام نزدیک تر روسیه و بلاروس بار دیگر به تمام جهان نشان می دهد که فقط با یکدیگر می توانیم بر هر بیماری همه گیر، بحران یا تحریم غلبه کنیم.
از سوی دیگر، در این دیدار، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه هم گفت: بلاروس شریک ما در همه زمینه ها از جمله اقتصاد است. به حدود ۳۱ میلیارد دلار مبادلات تجاری میان دو کشور رسیده ایم و تا پایان سال به ۴۰ میلیارد دلار خواهیم رسید. رئیس جمهور روسیه اضافه کرد: همکاری در زمینه توسعه فناوری پیشرفته بسیار مهم است. بلاروس متحد ما به معنای واقعی کلمه است. اولویت ما توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور خواهد بود.