به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر امور خارجه و فرستاده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه و آفریقا، با شیخ «اکرم الکعبی» دبیرکل مقاومت اسلامی «جنبش النجباء» که به روسیه سفر کرده است، دیدار و گفتگو کرد.
بر اساس این گزارش، شیخ اکرم الکعبی در این دیدار ضمن تبیین مبانی جهادی و سیاسی جنبش النُجَباء، بر لزوم عدم اجازه آمریکا برای ادامه اشغال سرزمین عراق و غارت ثروت‌های آن تاکید کرد.
الکعبی در دیدار با بوگدانوف توضیح داد که جهان در حال عبور از یک مقطع حساس است که نظم جهانی چند قطبی جدیدی را ایجاد می‌کند و به هژمونی مطلق آمریکا بر جهان پایان می‌دهد.
دبیرکل جنبش النجباء از نقش روسیه در جهان به طور کل و در منطقه غرب آسیا به طور خاص تمجید و آمادگی کامل خود را برای تلاش در راستای ایجاد بهترین روابط بین روسیه و عراق اعلام کرد.
میخائیل بوگدانوف نیز با تاکید بر اینکه جنبش النجباء نقش مهمی در مبارزه با تروریسم در عراق و سوریه ایفا کرده است، تاکید کرد که مردم منطقه آرزوی زندگی در صلح و حاکمیت مستقل را دارند. وی همچنین بر ضرورت تحکیم روابط با عراق و فعال کردن آن در تمام سطوح سیاسی، اقتصادی و فرهنگی تأکید کرد.