به گزارش مهر، در پایان مسابقات مقدماتی پنج وزن نخست، امیررضا ده بزرگی در وزن ۵۵ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافت و ایمان محمدی، محمد آذرم دخت و امیرمحمد بیات در اوزان ۶۳، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم در گروه بازنده‌ها حضور دارند.
نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم امیررضا ده بزرگی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۵ بر ۴ از سد المیر علی یف از آذربایجان گذشت. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل آدم اوزون از ترکیه با نتیجه ۸ بر صفر به برتری دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ده بزرگی در این مرحله با نتیجه ۶ بر صفر ایسخار کوربایف از قزاقستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف علی مردون عبداله یف از ازبکستان می‌رود.

در وزن ۶۳ کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر چیز لاجوآی از آمریکا را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۱ بر ۳ مغلوب ساید باکایف از روسیه شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، محمدی راهی گروه بازنده‌ها شد. وی در این گروه به مصاف ضیا باباشوف از کشور آذربایجان می‌رود و در صورت پیروزی بر این حریف، راهی دیدار رده بندی خواهد شد تا برای کسب مدال برنز مقابل مانوئل استویچا از رومانی قرار بگیرد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدحسین آذرم دخت پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر واسیل کوجوک از رومانی را مغلوب کرد. وی در دور سوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۲ بر ۴ مغلوب اکسایوس موکوبو از نروژ شد و با توجه به راه یابی این کشتی گیر به دیدار فینال، آذرم دخت به گروه شانس مجدد رفت. وی در این گروه باید با کریستوفر کلانی از مجارستان کشتی بگیرد و در صورت پیروزی بر این حریف راهی دیدار رده بندی خواهد شد تا مقابل عماد ابوالاتا از مصر کشتی بگیرد.

در وزن ۸۷ کیلوگرم علی عابدی درزی در دور اول با نتیجه ۴ بر ۳ مقابل آلگوت کالمان از سوئد مغلوب شد و با توجه به حذف این کشتی گیر در دور بعد، عابدی درزی حذف شد.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم امیرمحمد بیات پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۲ بر ۳ مغلوب سرخان ممدوف از آذربایجان شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، بیات به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه با توماس واورزینزیک از لهستان کشتی می‌گیرد و در صورت گذر از این حریف به دیدار رده بندی راه خواهد یافت تا برای کسب مدال برنز مقابل نیکولاس نتونیاس از یونان قرار بگیرد.

رقابت‌های شانس مجدد اوزان فوق صبح فردا و رقابت‌های رده بندی و فینال نیز عصر فردا (شنبه) برگزار می‌شود