به گزارش مهر، طی یک ماه گذشته و بعد از بازی های المپیک، فدراسیون تیروکمان برنامه های خود را با برگزاری اردوی تیم ملی کامپوند و آماده سازی این تیم برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا (بنگلادش) پیگیری کرد در حالیکه در رابطه با تیم ملی ریکرو و از سرگیری برنامه های مربوط به این تیم هنوز اقدامی نشده است و مشخص هم نیست این برنامه ها از چه زمان آغاز شود.

بهزاد پاکزاد سرمربی تیم ملی ریکرو در گفتگو با مهر در این زمینه توضیح داد و گفت: استراتژی فدراسیون تیروکمان بعد از بازی های المپیک به سمت تمرکز بیشتر روی کامپوند تغییر کرده است تا بستر بیشتر و بهتری برای آماده سازی ملی پوشان این تیم مهیا شود.

وی موضوع مدال آوری ملی پوشان کامپوند در بازی های آسیایی و مسابقات قهرمانی آسیا را یکی از دلایل این تغییر رویکرد فدراسیون عنوان کرد و ادامه داد: در بخش کامپوند روال تقریبا ثابتی از حیث نتیجه گیری و مدال آوری در مسابقات مختلف طی شده است. به همین دلیل با توجه به در پیش بودن مسابقات قهرمانی آسیا، اردوی آماده سازی این تیم زودتر آغاز شد اما در عین حال برای تیم ریکرو هم برنامه هایی مدنظر است که هنوز به مرحله اجرا نرسیده اند.

سرمربی تیم ملی ریکرو تاکید کرد: تصمیم فدراسیون تیروکمان این است که برنامه های بخش ریکرو بعد از اعمال تغییرات موردنظر دنبال شود. این تغییرات شامل برنامه های تمرینی و اردویی می شود و حتی ممکن است ترکیب کادر فنی و ملی پوشان را هم شامل شود. اعمال این تغییرات هم در راستای دستیابی به کیفیت بهتر و نتایج مستمرتر در نظر گرفته شده است.

پاکزاد خاطرنشان کرد: فدراسیون تیروکمان این روزها پیگیر بررسی تغییرات موردنظر در تیم ریکرو است. قاعدتا تا آن زمان اردویی برای این تیم تشکیل نخواهد شد اما بعد از نهایی شدن، برنامه های آماده سازی را آغاز می کنیم.

این مربی در پاسخ به این پرسش که «تیم ملی ریکرو در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت خواهد داشت یا تصمیم قبلی مبنی بر عدم اعزام این تیم به قوت خود باقی است؟»، گفت: غیبت تیم ملی ریکرو در بنگلاش قطعی نیست. اولویت فدراسیون تیروکمان در رابطه با تیم ریکرو این است که تغییرات موردنظر را بررسی و اجرایی کند سپس در مورد اعزام های این تیم تصمیم گیری شود.

پاکزاد تصریح کرد: پرونده رویدادهای قبل بسته شده است اما مهم این است که در رویدادهای بین المللی آینده موفقیت های بهتر و بیشتری توسط کمانداران ریکرو به دست بیاید. به همین دلیل نسبت به اجرای برخی برنامه های جدید پیرامون این تیم تاکید زیادی وجود دارد.

سرمربی تیم ملی ریکرو همچنین در مورد میلاد وزیری و اینکه «با توجه به تغییرات موردنظر این ملی پوش و در کل نفراتی که پیش از عضو تیم ملی ریکرو بودند از ترکیب جدا می شوند یا همچنان شانس حضور دارند؟»، گفت: احتمال اینکه در ترکیب ملی پوشان تغییر داشته باشیم هم وجود دارد اما موضوع مهم این است که ما در واقع امروز ملی پوشی نداریم. بعد از هر رویداد کار ملی پوشان تمام می شود و برای رویداد بعد باید با برگزاری مسابقات انتخابی نفرات جدید مشخص شوند. فعلا مسابقه انتخابی نداشته ایم که ترکیب تیم ملی مشخص باشد.

پاکزاد همچنین در پاسخ به این پرسش که «قرار بود عملکرد این کماندار در المپیک موردبررسی قرار بگیرد اما هنوز نتیجه ای اعلام نشده است»، گفت: کمیته فنی پیگیر این موضوع است.