به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در بازدید از اردوگاه تابستانه دانشجویان این نیرو که در منطقه کوهستانی امامزاده هاشم در حال برگزاری است، ضمن عرض تسلیت و تعزیت به مناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، گفت: افسر امروز نیروی پدافند هوایی باید مثل الگوها و قهرمانان هشت سال دفاع مقدس خود، خستگی‌ناپذیر، همیشه بیدار، آماده رزم و از قدرت و توان پاسخ‌گویی به هرگونه تهدید و تجاوز به میهن اسلامی برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه امروز به برکت حضور مردان توانمند در بدنه نیروی پدافند هوایی، دشمنان نابخرد جرأت نگاه طمع‌ورزانه و محک زدن پدافند هوایی را ندارند، تصریح کرد: به همت غیورمردان پدافند هوایی، امروز به لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در جایگاه مطلوبی در منطقه و جهان قرار داریم که شما دانشجویان به عنوان فرماندهان آینده باید این جایگاه را تقویت و ارتقا دهید.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش افزود: اراده آهنین و نگاه تیزبین کارکنان همیشه در صحنه پدافند هوایی در نقطه نقطه ایران عزیز که با روحیه، ایثار و فداکاری، مشغول انجام وظیفه هستند، اجازه نخواهد داد هیچ دشمنی نگاه طمع‌ورزانه‌ای به تمامیت ارضی‌مان داشته باشد.

امیر صباحی‌فرد با اشاره به پیشرفت‌های خیره‌کننده جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های راداری، موشکی، فاوا، جنگال، پهباد و … اظهار کرد: امروز ما با کوله‌بار گرانبهایی از تجربه ۸ سال دفاع مقدس و عملیات‌های درخشانی چون والفجر ۸ که پدافند در آن بسیار خوش درخشید، با تکیه بر دانش و توان داخلی و اعتماد به دانشمندان نخبه خودمان پیشرفت‌های روزافزونی داشته‌ایم و در لبه فناوری روز دنیا قرار داریم.

وی، با گرامیداشت یاد شهدا، جانبازان و ایثارگران در ۸ سال دفاع مقدس، توضیح داد: دانشگاه‌های افسری محل مناسبی است که تجربیات هشت سال جنگ تحمیلی و دفاع مقدس نسل به نسل منتقل شود و نگاه شما دانشجویان عزیز به آینده باید نگاهی هوشمندانه و مثبت و برای تصدی رده‌های بالای فرماندهی در نیروی پدافند هوایی باشد، برای اینکه پدافند برای حفظ اقتدار خود در منطقه و جهان به فرماندهان با ذکاوت و چند بُعدی از لحاظ فرماندهی نیاز دارد. شما باید با فعالیت شبانه‌روزی در حیطه تخصصی خود بتوانید سرافرازی و عزت هر چه بیشتر برای ایران عزیز رقم بزنید.

بنابراین گزارش اردوگاه تابستانه دانشجویان دانشگاه پدافند متشکل از سه اردوگاه کویر، جنگل و کوهستان است که دانشجویان این دانشگاه علاوه بر افزایش آمادگی جسمانی و زندگی در شرایط مختلف جوی و آب و هوایی با کلیه فنون عمومی و تخصصی نظامی و شرایط عملیاتی آشنا می‌شوند.