به گزارش خبرگزاری مهر، یونس امامی ملی‌پوش وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد درباره کسب مدال طلا در رقابت‌های قهرمانی آسیا گفت: تمرینات و اردوهای خوبی را برای بازی‌های مغولستان داشتیم و در اوج آمادگی در اولان باتور حضور پیدا کردم و توانستم با آمادگی بالایی که داشتم خوب نتیجه بگیرم و به مدال طلا برسم.

امامی افزود: بازی‌های مغولستان دومین حضورم در قهرمانی آسیا بود، در سال ۲۰۱۹ در اولین تجربه‌ام با توجه به مصدومیتی که یک ماه قبل از مسابقات داشتم، نتوانستم با آمادگی خوبی کشتی بگیرم و برنز گرفتم. امسال اما خوب تمرین کرده بودم و هم از نظر روحی و هم بدنی در شرایط مناسبی قرار داشتم و توانستم قهرمان شوم و امیدوارم این روند را ادامه بدهم.

وی در ادامه با اشاره به سطح مسابقات، افزود: همه کشورها با تمامی نفرات به مغولستان آمده بودند و مسابقات سطح بالایی داشت و این سبب شده بود رقابتی سختی بین مدعیان شکل بگیرد اما بچه‌های تیم با توجه به ترکیبی جوانی که به مغولستان اعزام شده بود، انگیزه بالایی داشتند که خودشان را ثابت کنند.

امامی با بیان اینکه اعزام تیم منتخب کشوری به قهرمانی آسیا باعث افزایش انگیزه مدعیان شد، تصریح کرد: اجرای کامل چرخه انتخابی سبب شد هیچ حرف و حدیثی برای تیمی که به مسابقات مغولستان اعزام شد، به وجود نیاید و تیمی که نسبت به دوره‌های قبل جوان‌تر شده بود، توانست نتیجه خوبی هم بگیرد و ثابت کند که یک مسیر عادلانه می‌تواند هم انگیزه همه کشتی گیران را بیشتر کند و هم موفقیت‌های بیشتری را برای کشتی به ارمغان بیاورد.

وی درباره لغو بازی‌های آسیایی و در پیش بودن مسابقات جهانی صربستان هم تاکید کرد: در حال حاضر تمام فکر بچه‌ها و کادر فنی، جهانی ۲۰۲۲ است و با برنامه ریزی‌هایی که شده است امیدواریم در بهترین شرایط در این رقابت حاضر شویم و اتفاقات خوب جهانی سال گذشته در نروژ این بار در صربستان تکرار شود. البته معتقدم که تیم ما پتانسیل این را دارد که در جهانی امسال بهتر از سال گذشته نتیجه بگیرد.

ملی‌پوش وزن ۷۴ کیلوگرم کشتی آزاد در ادامه با اشاره به امکانات خوبی که فدراسیون برای تمرینات و اردوها مهیا کرده است، افزود: کمپ تیم‌های ملی کشتی یکی از بهترین کمپ‌های دنیاست و نمونه آن را حتی در خارج از کشور هم نمی‌توانید پیدا کنید. باید از مدیریت فدراسیون به خاطر فراهم کردن این شرایط تمرینی و اردویی خوب تشکر کنم.

امامی ادامه داد: در کمپ تیم‌های ملی، از لحاظ تمرینی و تفریحی همه چیز فراهم شده و این باعث بالا رفتن روحیه کشتی گیران می‌شود و دیگر در تایم استراحت و خالی در جریان اردوها لازم نیست به بیرون از مجموعه آزادی برویم و همه امکانات برای استراحت و تفریح مهیا است.

وی تاکید کرد: تمرین و اردو در این شرایط و با چنین امکاناتی سبب شده ملی پوشان از نظر فکری آزاد باشند و دغدغه‌ای نداشته باشند و با تلاش دوچندانی که در تمرین برای موفقیت انجام می‌دهند، پیشرفت بیشتری را شاهد باشیم و آینده درخشان‌تری در انتظار کشتی باشد.

منبع : مهر