حسن ابن خلدون فعال گردشگری کیش در گفتگو با خبرنگار مهر از معاونان گردشگری کشور و جزیره; daدرخواست کرد تا با احیای قنات‌های روستای باغو به جاذبه‌های گردشگری این روستا اضافه کنند.
وی از اقدامات گردشگری و مرمت و احیای بناهای تاریخی این روستا خبر داد و گفت: این روستا بیش از ۸۰۰ سال قدمت دارد. سه رشته قنات از روستا شروع می‌شود و به صورت زنجیره‌ای و زمینی تا شهر باستانی حریره می‌رود. نمایندگان یونسکو آنها را بررسی کرده اند و گفته اند که ۱۷۲ حلقه قنات در این مسیر وجود دارد. خیلی از این قنات‌ها اگرچه مسیرشان مشخص است ولی دیده نمی‌شوند و باید که احیا و مرمت شوند. امیدوارم این قنات‌ها مرمت شود و مورد بازدید قرار گیرند. ما الان تنها سررشته قنات‌ها را می‌شناسیم بقیه آنها در زمین دفن هستند.

ابن خلدون بیان کرد: مسجد روستا نیز قدیمی است و از سنگ‌های مرجانی ساخته شده است.
وی همچنین درباره آسیب‌هایی که محیط زیست روستای گردشگری باغو وارد شده گفت: پروژه رینگ که سال ۷۴ اجرا شد به روستا آسیب زد و به جای اینکه رگ‌های آبی که باران‌های موسمی پر می‌کند به سمت ما بیاید و این روستا را که در گودی قرار دارد، آباد کند، از مسیر روستا منحرف کرد و باعث شد تا درختان روستا خشک شوند.
این فعال گردشگری گفت: برادرم غواص بدون اکسیژن است وقتی ۱۴ ساله بود به زیر آب رفته بود بعد از سال‌ها دوباره زیر آب رفت و این بار گریه کنان بالا آمد ما فکر کردم حالش خوب نیست ولی او می‌گفت آنچه ۳۰ سال پیش دیدم الان دیگر نیست و نابود شده است.