به گزارش مهر به نقل از سایت فدراسیون کشتی، امیر رضا ده‌بزرگی ملی پوش وزن ۵۵ کیلوگرم تیم کشتی فرنگی جوانان پس از کسب مدال طلای رقابتهای جهانی روسیه گفت: خوشحالم و خدا را شکر می‌کنم که در وضعیت سختی که مردم ایران به دلیل کرونا دارند و درگیر این بیماری هستند، با مدال طلا، ذره‌ای دلشان را شاد کنم.

وی افزود: امیدوارم در مسابقات بعدی هم بتوانم خوش رنگ ترین مدال‌ها را بار دیگر برای ایران کسب کنم.

قهرمان وزن ۵۵ کیلوگرم کشتی فرنگی جوانان جهان با اشاره به هدفش برای این مسابقات، اظهار داشت: قبل از اینکه به مسابقات روسیه بیایم با خودم عهد کردم با طلا به ایران برگردم و با کسب این مدال یک گام بزرگ برای طلای المپیک ۲۰۲۴ پاریس برداشتم.

ده‌بزرگی با بیان اینکه برای کسب مدال المپیک راه طولانی و سختی را در پیش دارد، تاکید کرد: کار سخت است اما هیچ تلاش و زحمتی بدون نتیجه نمی‌ماند و امیدوارم با تمرین‌هایی که انجام می‌دهم، همین روند رو به جلو را ادامه بدهم.

وی با بیان سختی‌های زیادی که برای کسب مدال طلای جوانان جهان کشیده، خاطر نشان کرد: پس از اینکه در سال ۲۰۱۹، طلای نوجوانان جهان را گرفتم، با آمدن کرونا مسابقات لغو شد و یک سال و نیم از رقابت‌ها دور بودم. در این فاصله با کار روی ضعف‌هایم، آنها را تبدیل به نقطه قوت کردم و امیدوارم بعد از این مدال در رده بزرگسالان هم کشتی بگیرم.

دارنده مدال طلای فرنگی جوانان جهان در پایان اظهار داشت: می‌خواهم از مربیان، پدر و مادرم و بردارم تشکر کنم و سپاسگزار مردم هستم که دعایشان پشت سر تیم جوانان بود.