با مدرنیزه شدن طراحی ساختمان‌ها و منازل، سایر جزئیات و ساختارهای منزل نیز احتیاج به طراحی و بازنگری دوباره داشتند، از جمله این موارد می‌توان به حفاظ‌های پنجره نام برد. با گذر زمان نیاز یک منزل مدرن به یک حفاظ پنجره مدرن بیش‌ازپیش احساس می‌شد و این‌گونه بود که استفاده از حفاظ پنجره با طرح مدرن کم‌کم متداول شد. در مقاله زیر سعی شده تا درباره این موضوع با شما کمی حرف بزنیم.

نصب قفل‌های پنجره

بسیاری از پنجره‌ها قبلاً دارای قفل‌هایی بودند که دو شیشه پنجره (که به آنها ارسی نیز گفته می‌شود) را در کنار هم محکم و غیرقابل‌نفوذ نگه می‌داشتند. بااین‌حال، یک سارق حرفه‌ای با یک دیلم می‌توانست به‌راحتی این قفل‌های ارسی را بشکند. اما با پیشرفت خانه‌سازی و به‌واسطه آن محافظت‌های ساختمانی قفل‌های و محافظ‌های مختلفی طراحی و وارد بازار شد که در ادامه می‌توانیم به چند مورد از این قفل‌ها اشاره کنیم:

سرقت از طریق پنجره، رایج‌تر از هروقت دیگری

حفاظ پنجره گوه‌ای لولایی

در ساختار استفاده‌ای از یک حفاظ پنجره مدرن، یک قفل لولایی که بین پنجره‌های بالا و پایین پنجره طبقه یک یا دو نصب شده است، مانع از باز شدن پنجره‌ای رو به بیرون می‌شود. حتی اگر پنجره کمی باز باشد. زمانی که در خانه هستید، قفل را به پهلو می‌کشید و پنجره به طور کامل باز شود.

قفل پین پنجره

قفل‌های پین دار نیز از نوع خانواده حفاظ پنجره مدرن محسوب می‌شوند، این قفل‌ها را می‌توان با حفر یک یا دو سوراخ کوچک در قاب پنجره نصب کرد. بسته به جایی که سوراخ‌ها را قرار می‌دهید، می‌توانید پنجره خود را در جای خودش قفل کنید.

باتوجه‌به ساختار پنجره استفاده شده در منزلتان، اگر پنجره‌های قدیمی و چوبی دارید، استفاده از این نوع حفاظ می‌تواند بسیار مفید باشند. به گفته متخصصین این امر، همچنین سنجاق‌های قفل می‌توانند با سوراخ کردن پنجره و کناره‌های مسیر کشویی روی یک پنجره کشویی کار شوند و با ساختار خود پین مسیر را مسدود می‌کنند تا پنجره باز نشود.

حفاظ پنجره کلیددار

حفاظ‌های کلیددار راه خوب و مدرنی برای ایمن‌سازی پنجره‌ها هستند. قفل در چارچوب کناری یا پایینی یک پنجره به یک یا دو آویزان محکم شده است و برای بازکردن پنجره همواره به کلید نیاز خواهید داشت. استفاده این حفاظ برای پنجره‌های کشویی به‌گونه‌ای است که باید، پنجره را به طور کامل ببندید و سپس محل قفل را روی پنجره علامت‌گذاری کنید.

سوراخ پیچ را در آستانه محل موردنظر در همان نقطه سوراخ کنید. اگر می‌خواهید پنجره را کمی باز کنید، این روند را تکرار کنید. به‌خاطر داشته باشید درصورتی‌که از حفاظ‌های دارای قفل کلیددار استفاده می‌کنید، همیشه کلید را در نزدیکی خود نگه دارید.

نوارهای امنیتی

این که آیا یک نوار امنیتی خریداری شده مفید خواهد بود یا نه بر عهده خود خریدار و مصرف‌کننده است. گاهی وقت‌ها این حاشیه‌ها “نوار چارلی” اسم‌گذاری می‌شوند که با ابعاد مسیر پنجره شما یا میله‌ای چوبی که جدا کرده‌اید تا در مسیر ریل پنجره قرار گیرد تنظیم می‌شود. این نوارها یک راه ساده برای جلوگیری از کشیده شدن پنجره از سمت مخالف است.

نصب موانع اضافی

همچنین می‌توانید اقدامات دیگری را برای محافظت از پنجره‌ها و خانه خود انجام دهید که در راستای مدرنیزه بودن منزلتان نیز همخوانی داشته باشد. نصب این موانع پنجره را برای حفاظت بیشتر آماده می‌کند:

لایه محافظ پنجره

لایه‌های محافظتی که به‌نوعی از مدل‌های درب آکاردئونی و حفاظ پنجره مدرن به شمار می‌رود، برای محافظت در برابر ضربه، لایه دیگری را برای به‌وجودآوردن حفاظت پنجره ساختمان ارائه می‌دهد. این لایه‌های محافظتی به جلوگیری از خرد شدن پنجره‌ها در هنگام ضربه کمک می‌کند. این لایه‌ها همچنین می‌توانند به جلوگیری از خرد شدن پنجره‌ها در طول طوفان یا برخورد شاخه درخت یا جسم دیگر به آنها کمک کنند.

لایه‌های محافظتی از پنجره

صفحه‌های امنیتی پنجره

صفحه‌های محافظ پنجره شبیه به توری مورداستفاده برای جلوگیری از ورود حشرات هستند اما از مواد محکم‌تری مانند فولاد ساخته شده‌اند تا از جلوگیری از ورود شخصی به افراد جلوگیری کنند. این صفحه‌ها به طور دائمی نصب شده‌اند بنابراین لازم است در یک طرف، یک چفت داخلی، برای خروج اضطراری متصل شود.

میله‌های امنیتی پنجره

میله‌ها و دروازه‌های محافظ پنجره در اندازه‌های مختلف موجود هستند و اغلب قابل تنظیم نیز هستند تا متناسب با انواع پنجره‌ها باشد. آنها را می‌توان روی بدنه (که به آن قالب یا تزئین نیز می‌گویند) ، قاب پنجره (یا چفت‌وبست) و حتی دیوارهای بنایی اطراف پنجره نصب کرد. بسیاری از میله‌های پنجره را می‌توان در موارد اضطراری از داخل باز کرد.

میله‌های ساده امنیتی

نصب دستگاه‌های امنیتی

در کنار موارد اشاره شده بالا و انواع حفاظ بالکن و پنجره مدرن، استفاده از تکنولوژی‌های مدرن نیز می‌تواند کمک‌کننده باشد، در ادامه به تعدادی ازاین‌دست تکنولوژی‌ها نیز اشاره می‌کنیم.

چراغ‌های تشخیص حرکت

هیچ سارقی نمی‌خواهد دیده شود، بنابراین شاید ارزش آن را داشته باشد که چراغ‌های سنسور حرکت را به اطراف ملک خود اضافه کنید. افزودن این چراغ‌ها را در نزدیکی پنجره‌ها، درها و دیگر قسمت‌های ملک خود که نور زیادی را در جایی که ممکن است کسی متوجه نشود، دریافت نمی‌کنند، می‌تواند بسیار مثمر ثمر باشد.

زنگ هشدار پنجره

این زنگ هشدارهای بی‌سیم که در اکثر فروشگاه‌های سخت‌افزاری و بهسازی خانه موجود است، هنگام باز شدن پنجره صدایی بلند ایجاد می‌کند. زنگ هشدار ممکن است به‌اندازه کافی باشد تا دزد را بترساند تا سروصدا توجه مردم را به خود جلب کند.

سیستم امنیت خانه

یک سیستم امنیتی حرفه‌ای می‌تواند کمک‌کننده باشد، اما برخی گزینه‌های خوب دیگری مانند DIY نیز وجود دارد. این نوع سیستم‌های مدرن دوربین‌های امنیتی حرکت را تشخیص می‌دهند. بعد از احساس حرکت، از طریق تلفن همراه به شما هشدار داده و یک کلیپ ویدئویی برای شما ضبط می‌کنند.

گزینه دیگر یک کیت امنیتی DIY است که در صورت‌باز کردن درب یا پنجره به شما هشدار می‌دهد. به طور معمول می‌توانید از یک تلفن هوشمند یا لپ‌تاپ برای کنترل و نظارت بر سیستم حتی در دور از خانه استفاده کنید.

پنجره‌هایی بدون محافظ

حفاظ پنجره مدرن پاسخ مدرنی به شمار می‌رود برای سؤال مدرنیزه شدن روزافزون خانه‌ها، از انواع راه‌های حفاظت از پنجره حرف زدیم تا در نهایت از تکنولوژی‌هایی که ممکن است کارآمد باشند. به هر صورت این نوع حفاظ‌های مدرن علاوه بر بالابردن امنیت خانه‌هایمان به زیبایی آن ها نیز می‌افزایند و دقیقاً دو مسئله مهم از هزاران مشکل خانه‌ها را حل می‌کند.

حفاظ های ساختمان خود را به صنایع فلزی آریا سفارش دهید

با تلفن زیر در همه مناطق تهران

۰۹۱۲۶۲۱۵۹۵۷     09122111190