به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان سخنانی را در خصوص انتخابات پارلمانی این کشور مطرح کرد و گفت: حزب الله با قدرت در انتخابات پارلمانی مشارکت خواهد کرد.

بر اساس این گزارش، وی افزود: این انتخابات نشان دهنده انتخاب مردم خواهد بود و ملت خواهد گفت که در این مرحله جدید می خواهد چه کسی نماینده آن باشد. هدف از نبرد انتخابتی ما حفاظت از لبنان در برابر دشمن صهیونیستی و نیز حل و فصل مشکلات مردم در حوزه های اقتصادی، اجتماعی و درمانی است.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان پیشتر نیز گفته بود: «تداوم مقاومت» و «خدمت به مردم» شعارهای اصلی «حزب الله» در انتخابات پارلمانی این کشور است. واقعیت این است که جنگ انتخاباتی در لبنان بسیار دشوار است.

شیخ نعیم قاسم افزود: علت این مسأله هم آن است که طرف مقابل حزب الله با حمایت بین المللی و پول‌های ایالات متحده آمریکا و کشورهای حاشیه خلیج فارس وارد این جنگ شده است. هدف اصلی طرف مقابل حزب الله تصاحب کرسی‌های پارلمانی و از بین بردن مقاومت است.

وی عنوان کرد: حزب الله پروژه حمایت از مردم لبنان در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی را دنبال می‌کند و در عین حال، با برنامه‌های اقتصادی و اجتماعی فراگیر، تلاش خود را برای ساختن لبنان قدرتمند به کار می‌گیرد.

چندی پیش «ابراهیم الموسوی» عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان گفت: آمریکایی‌ها ضمن سو استفاده از اوضاع اقتصادی لبنان برای ایجاد تغییر در اکثریت پارلمانی در این کشور تلاش می‌کنند.

این عضو فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان تصریح کرد: آخرین ابزار آمریکا برای مقابله با لبنان، انتخابات پارلمانی این کشور است. لبنانی‌ها هرگز مقاومت را رها نخواهند کرد.

ابراهیم الموسوی در ادامه یادآور شد: متأسفانه بسیاری از لبنانی‌ها نسبت به عملکرد قوه قضائیه در رسیدگی به پرونده انفجار مهیب بندر بیروت بدبین هستند. این سخنان پس از آن مطرح شد که پیشتر حزب الله خواستار استعفای قاضی «بیطار» بازپرس ویژه رسیدگی به پرونده انفجار مهیب بیروت شده بود.

پیشتر «شیخ علی دعموش» معاون رئیس شورای اجرایی حزب الله اعلام کرد که این گروه هرگونه دخالت آمریکا، غرب و عربستان سعودی در انتخابات پارلمانی آتی در لبنان را مردود می‌داند.

دعموش تصریح کرد: ما اجازه نمی‌دهیم که آمریکا، غرب و عربستان خواسته‌ها و گزینه‌هایشان را به ملت لبنان تحمیل کنند. ملت لبنان باید با اراده مستقل خود نمایندگان پارلمان را انتخاب کند.

وی اظهار داشت: وابستگی به اشغالگران و متجاوزان و ترسیدن از تهدیدات آنها با ارزش‌های ملی در تعارض است و استقلال کشور را با مخاطره مواجه می‌سازد. پذیرفتنی نیست که یک کشور به باج خواهی‌های خارجی تَن در دهد.

منبع : مهر