به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی وزیر کشور در جلسه هماهنگی اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار که با حضور نمایندگان عالی دستگاه‌های ذی‌ربط در محل وزارت کشور برگزار شد، با بیان اینکه تلاش دولت بر کنترل مؤثر قیمت‌ها در بازار است، گفت: در راستای ستاد تنظیم بازار کارگروه اقدام مشترک متشکل از وزارت صمت، جهاد کشاورزی، سازمان تعزیرات و اصناف پیش‌بینی شده که این کارگروه وظیفه مدیریت بهتر بازار را بر عهده دارد.

وی افزود: دستگاه‌های نظارتی در سطح ملی و استانی نسبت به حذف واسطه‌ها و دلالانی که پی در پی قیمت‌ها را بالا می‌برند، اقدامات مقتضی را به عمل خواهند آورد.

وزیر کشور با اشاره به جزئیات نشست امروز کمیته اقدام مشترک تنظیم بازار گفت: در جلسه امشب موضوعاتی نظیر سیستم قیمت‌گذاری‌ها، نظارت بر قیمت‌ها و نحوه بازدارندگی در خصوص تخلفات صورت گرفته در این حوزه و همچنین نظارت مؤثرتر بر قیمت اقلام اساسی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وحیدی تصریح کرد: در نشست امروز همچنین مصوب شد که متناظر این کارگروه در سطح استان و شهرستان با مسئولیت استانداران و فرمانداران با هدف تقویت نظارت بر قیمت کالاها در بازار شکل گیرد و با حدف واسطه‌های غیر ضرور و دلالانی که قیمت‌ها را بی‌دلیل بالا می‌برند؛ بتوانند قیمت‌ها را تثبیت شده‌تر و مناسب‌تر به دست مردم عزیز برسانند.

وی درباره ضمانت اجرایی تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه، گفت: ساز و کار قوی‌تری برای نظارت دقیق‌تر بر گلوگاه‌های ایجاد شده طراحی می‌شود و قیمت‌گذاری بر کالاهای بیشتری در دستور کار قرار می‌گیرد.

منبع : مهر