افشین حاجی‌پور، پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در گفت‌وگو با ایسنا، درباره شرایط این روزهای آبی‌پوشان پایتخت گفت:‌ بعد از اینکه استقلال به قهرمانی رسید و رکورد شکست ناپذیری توسط فرهاد مجیدی به ثبت رسید، متاسفانه آقایان رده بالا تحمل شادی استقلالی‌ها را نداشتند و به هر ترتیبی در نهایت شاهد این بودیم که فرهاد مجیدی از استقلال جدا شد. ما نگران آینده استقلال هستیم اما چیزی که به استقلالی‌ها قوت می‌دهد، مدیریت این باشگاه است. مساله بعدی بازیکنان تیم است که تا اینجای کار خوشبختانه در تیم حفظ شده‌اند. مدیریت دارد کار خود را انجام می‌دهد و در آرامش دارد کار خود را پیش می‌برد. استقلال چند گزینه را برای مربی‌گری مد نظر داشت که یکی از آن‌ها جواد نکونام بود که نتوانست به توافق برسد و چند گزینه داخلی دیگر هم بودند که یا نیامدند یا شرایط آمدن به استقلال وجود نداشت.

او در پاسخ به این سوال که آیا مربی خارجی برای استقلال تاثیرگذارتر است یا مربی خارجی؟ گفت: تا آخر هفته باید تکلیف سرمربی استقلال مشخص شود. در این شرایط فکر می‌کنم مربی خارجی سرمربی استقلال بشود، بهتر است. به نظر من گزینه‌های داخلی باید پخته باشند یعنی باید افرادی مثل امیر قلعه‌نویی و جواد نکونام سرمربی باشند. وقتی چنین افرادی نمی‌توانند سرمربی استقلال باشند، باید یک مربی با کارنامه خارجی در استقلال حضور داشته باشد.

حاجی‌پور درباره وضعیت استقلال در پنجره نقل و انتقالات گفت: برعکس فصل‌های قبل که استقلال را شخم می‌زدند، در حال حاضر استقلال توانسته شاکله خود را حفظ کند. قطعا نقاط ضعف در تیم بوده است و پیوستن فردی مثل سجاد شهباززاده اتفاق خوبی است. استقلال نیاز به یک بازیکن بازی‌ساز دارد و باید یک بازیکن خوب را جذب کند. در خط دفاع و در خط دروازه، استقلال مهره‌های خوبی دارد و به نظر من باید یک مهاجم خارجی‌ای مثل شیخ دیاباته در تیم حضور داشته باشد.

این پیشکسوت تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به شرایط موجود، آبی‌ها می‌توانند در فصل آینده مدعی قهرمانی رقابت‌های لیگ برتر باشند؟ گفت: تا اینجای کار پرسپولیس خوب یارگیری کرده است و خودتان می‌دانید که عدالت رعایت نمی‌شود و در این چند سال، شرایط به سود پرسپولیس پیش رفته است و بازیکنان این تیم حفظ شده‌اند. فوتبال ما زمانی خوب می‌شود که استقلال و پرسپولیس کنار هم باشند و شرایط برابر باشد. استقلال هم قرار است طی هفته پیش رو تکلیفش مشخص شود و یکی از مدعی‌های قهرمانی خواهد بود، به شرطی که تکلیف کادر فنی‌اش مشخص شود و در نقل و انتقالات بتواند عملکرد خوبی داشته باشد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا