• امروز : چهارشنبه - ۲۷ تیر - ۱۴۰۳

جهان شاهد است که آمریکا چگونه در دریای سرخ هدف قرار می‌گیرد

  • 07 تیر 1403 - 18:04
جهان شاهد است که آمریکا چگونه در دریای سرخ هدف قرار می‌گیرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، دبیرکل جنبش انصار الله یمن طی سخنانی با اشاره به تحولات نوار غزه گفت: دشمن صهیونیستی به تجاوزات و جنایات بی‌نظیر قرن در نوار غزه ادامه می دهد.
«سید عبدالملک بدرالدین الحوثی» در ادامه افزود: ۲۶۵ روز یعنی سی و هشت هفته است که کشتارها در نوار غزه ادامه دارد و دشمن اشغالگر هر روز مرتکب جنایت نسل کشی علیه مردم فلسطین می‌شود. تعداد کشتارهای جمعی و قتل‌عام‌ها در نوار غزه به بیش از 3380 مورد رسیده و فقط یکی از این قتل‌عام‌ها کافی بود که وجدان همه جهان بیدار شود. دشمن صهیونیستی کودکان، زنان و بزرگسالان را هدف قرار می دهد، مردم را در شهرهای آنها نابود و مجتمع‌های مسکونی را به صورت کامل ویران می کند.
وی ادامه داد: در هفته‌ای که گذشت، دشمن بیش از 20 قتل‌عام و کشتار جمعی انجام داد که طی آن بیش از 1200 نفر شهید و مجروح شدند. دشمن طی هفته گذشته یک مجتمع مسکونی را در اردوگاه الشاطئ به صورت کامل ویران کرد که در نتیجه بیش از 50 نفر شهید و ده ها تن مجروح شدند. در جنایت روز سه شنبه هم که خواهر برادر مجاهد رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس به همراه فرزندانش به شهادت رسیدند و ما این ضائعه را به برادرمان «اسماعیل هنیه» و همه حانواده گرامی ایشان تسلیت عرض می‌کنم.
الحوثی تصریح کرد: جنایات شنیع رژیم صهیونیستی در نوار غزه سطح وحشیگری، تجاوز، جنایت، پستی و نفرت دشمن را آشکار کرد. از جمله این جنایات، یورش نظامیان صهیونیست به خانه یک زن مسن فلسطینی در اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه و فرستادن یک سگ پلیس برای خوردن گوشت او به صورت زنده زنده بود. هزاران جنایت شنیع و نفرت‌انگیزی که دشمن صهیونیستی در ارتکاب آن خلاقیت دارد، برای این رژیم و حامیان و شرکای آمریکایی و انگلیسی آن شرم‌آور است.
رهبر انصار الله خاطرنشان کرد: رژیم صهیونیستی به تمام معنا دشمن است و امکان همزیستی با آن وجود ندارد. جهاد علیه دشمن صهیونیستی انتخاب صحیح و عاقلانه است و هیچ گزینه دیگری وجود ندارد که بتوان به آن اعتماد کرد. مردم فلسطین در نوار غزه از گرسنگی می‌میرند و دشمن از ورود مواد غذایی مورد نیاز آنها از تمامی بنادر جلوگیری می‌کند. برخی کشورهای عربی در ازای غفلت و اهمال در قبال رنج مردم فلسطین، میوه و مواد غذایی را برای دشمن اسرائیلی صادر می کنند. همه کشورهای عربی و مسلمانان باید با جدیت و خالصانه تلاش کنند تا از مردم فلسطین برای تأمین هر چیزی که نیاز دارند، حمایت و پشتیبانی کنند.
وی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در برجسته کردن رنج و گرسنگی مردم فلسطین و افشای ماهیت دشمن صهیونیستی و شرکای آن کم‌کاری کرده‌اند. انتظار می‌رفت کشورهای عربی برای حمایت از مردم فلسطین کارزارهای رسانه‌ای، دیپلماتیک و سیاسی راه اندازی کنند. باید از مردم فلسطین حمایت رسانه‌ای شود و آمریکایی‌ها و اسکله شناورشان که برچیده شد و با آن فقط قصد فریبکاری داشتند، رسوا شوند.
الحوثی افزود: رنج و مشکلات مجروحان در نوار غزه همچنان ادامه دارد و بر اساس آمارهای موجود در نوار غزه، ۲۵هزار مجروح نیاز به مداخله درمانی دارند. دشمن با محاصره نوار غزه از خروج مجروحان برای مداوا جلوگیری می کند و تمامی مبادی ورودی را بسته است. کشتار و ربوده شدن فلسطینیان و یورش به منازل آنان در کرانه باختری از سوی ارتش دشمن به صورت روزانه ادامه دارد. صهیونیست‌ها به هجوم به صحن های مسجدالاقصی و توهین به اسلام و مسلمین ادامه می دهند و آمریکایی ها پشتیبان و شریک آنها هستند.
وی اظهار داشت: آمریکا همچنان محموله‌های تسلیحاتی و بمب های مخرب را به دشمن می رساند که باعث نابودی و مرگ مردم فلسطین می شود. گزارش های رسانه های اسرائیلی از ورود بیش از 400 محموله تسلیحاتی آمریکایی برای حمایت از دشمن اشغالگر از آغاز تجاوز به غزه خبر داده است. لشکرکشی خصمانه علیه مردم فلسطین و علیه اعراب و مسلمانان و کارزارهای تحریک‌آمیز که بر دروغ و تهمت تکیه دارد، جریان دارد. : یکی از نتایج آن اقدام تحریک‌آمیر این است که زنی در این هفته با بغض تمام اقدام به غرق کردن یک دختر فلسطینی (3 ساله) کرد.
الحوثی در بخش دیگری از سخنانش گفت: صحبت‌هایی نقل شده است که نهادهای اروپایی 36 میلیارد وام برای حمایت از دشمن در کشتار مردم فلسطین اختصاص داده‌اند. برادران مجاهد در نوار غزه و مردم فداکار، صبور و مظلوم فلسطین، بسیار استوار هستند. مجاهدان در نوار غزه به نصب کمین‌های دقیق برای دشمن اسرائیلی که آنها را متحمل کشته، مجروح و خسارات می کند، ادامه می دهند. عملیات مجاهدان در غزه گواه این است که آنها همچنان در موضعی منسجم، محکم و پیروزمندانه هستند و شکست و ناتوانی بزرگ دشمن را اثبات می‌کند. در نوار غزه هواپیماهای بدون سرنشین دشمن توسط برادران مجاهد توقیف و کنترل شده است.
دبیرکل انصار الله ادامه داد: دشمن در عملیات جنایتکارانه خود علیه مردم فلسطین به بالاترین سطح رسیده و به نتایجی که اعلام کرده، دست نیافته است. دشمن در حالت سردرگمی، شکست و ناکامی قرار دارد و صداهای زیادی در داخل خود رژیم وجود دارد که این واقعیت را تأیید می کند. : یکی از اهداف دشمن ایجاد یک حکومت دست نشانده و تحمیل آن بر مردم فلسطین در نوار غزه بود، اما مردم فلسطین آن را خنثی کردند.
وی با بیان اینکه اعتراضات در دانشگاه های آمریکا با وجود سرکوب و فشار مقامات آمریکایی ادامه دارد، افزود: اعتراضات دانشجویی در دانشگاه های اروپایی در آلمان، سوئد، سوئیس، بلژیک و سایر کشورها هم ادامه دارد. پلیس و مقامات آن کشورها علیه تظاهرکنندگان با قلدری به تمام معنا برخورد می‌کنند. آنها روی عنوان یهود ستیزی تمرکز کرده‌اند که عنوانی خالی و بی محتوا است و هرکسی را که به جنایات نسل کشی اعتراض می کند، یهودی ستیز می دانند. مردم اردن از فعال‌ترین کشورهای عربی در برگزاری تظاهرات در حمایت از مردم فلسطین هستند و در مقایسه با بسیاری از کشورهای عربی صدای رسایی دارند. در مغرب هم شاهد تظاهرات و نارضایتی مردمی فزاینده از سیاست های رسمی رباط در حمایت از دشمن اسرائیلی هستیم. 
الحوثی خاطرنشان کرد: دشمن اسرائیلی در مورد تشدید عملیات های حزب الله در یک دوگانگی واقعی قرار دارد. دشمن صهیونیستی با صحبت از احتمال جنگ همه جانبه با آمریکایی‌ها و تعامل برخی از کشورهای حاشیه خلیج فارس، کارزار جنگ روانی علیه را لبنان به کار گرفت. دشمن از جنگ همه جانبه با لبنان صحبت می‌کند، در حالی که از پیامدهای بسیار خطرناک و بسیار مخرب آن آگاه است و در دوگانگی واقعی قرار دارد. اظهارات صهیونیست ها حاکی از ترس شدید از عواقب درگیری در جنگ همه جانبه علیه حزب الله است. دشمن صهیونیستی در صورت درگیر شدن با حزب الله، با چیزی فراتر از حد تصور مواجه می شود.
عبدالملک بدرالدین الحوثی در بخش دیگری از سخنانش از اجرای عملیات مشترک جدید امروز با مقاومت اسلامی عراق علیه رژیم صهیونیستی خبر داد و افزود: نیروهای مسلح ما چهار عملیات مشترک با مقاومت اسلامی عراق انجام دادند. عملیات مشترک با مقاومت اسلامی در عراق مسیر بسیار مهمی است که امید کل مردم عربی را به اتحاد، همکاری و برادری زنده کرده است. به برادران مجاهد و مردم عزیز عراق درود می فرستم.
وی با اشاره به اینکه عملیات نیروهای یمنی همچنان ادامه دارد و تأثیر زیادی بر دشمن دارد، تصریح کرد: نیروهای مسلح ما در این هفته 4 عملیات قدرتمند انجام دادند که با 7 موشک بالستیک و بالدار و یک قایق تخریب‌چی طوفان انجام شد. قایق طوفان می‌تواند تقریباً 1.5 تن مواد منفجره را حمل کند و باعث انفجار بزرگی شود که به کشتی های دشمن آسیب جدی وارد می‌کند. قدرت و ظرفیت‌های این قایق دشمن را دچار هراس و وحشت کرده است. یکی دیگر از عملیات های مهم در این هفته،حمله با موشک «حاطم» است که در اسم، عمل و به تمام معنا موشک مهمی است. ورود موشک حاطم به خط عملیات، انشاءالله آثار بزرگی خواهد داشت.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=60292

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.