به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ارتش، به مناسبت سالروز شهادت سپهد شهید علی صیاد شیرازی و گرامیداشت ایام ارتش، جمعی ازمسئولان و ورزشکاران نیروهای تابعه ارتش جمهوری اسلامی صبح امروز با حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره) با آرمان‌های والای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

امیر سرتیپ دوم حسین امیدی، رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش در این مراسم گفت: ارتش سرافراز جمهوری اسلامی ایران در همه برهه‌های حساس ثابت کرده که یک ارتش مردمی است و در زمان اول انقلاب با پیوستن به مردم و نهادهای انقلابی، وفاداری خود را به انقلاب و اسلام ثابت کرد.

وی افزود: ارتش پس از پیروزی انقلاب و با شروع درگیری های داخلی و جنگ تحمیلی نیز با اقتدار وارد عمل شد و با اهدای خون سرخ ۴۸ هزار شهید گلگون کفن، پای انقلاب و آرمانهای امام(ره) ایستاد و وفاداری خود را به میهن و انقلاب ثابت کرد.

امیر سرتیپ دوم امیدی همچنین گفت: ورزشکاران نیروهای مسلح با حضوری موفق در صحنه های داخلی و بین المللی بدنبال نشان دادن اقتدار نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به جهانیان و خنثی کردن دسیسه های دشمنان نظام هستند.

وی ادامه داد: سربازان و نظامیان ارتش قهرمان، امروز با تجدید پیمان با آرمان های امام خمینی(ره) و شهدای والامقام، اعلام کردند که با شرکت فعال و مقتدرانه در برنامه های متنوع ورزشی، جسم و روح خود را برای دفاع از کشور، آرمان های انقلاب و حفاظت از حریم ولایت در برابر بیگانگان و متجاوزان آماده می سازند.

رئیس سازمان تربیت بدنی ارتش در ادامه به شخصیت منحصر به فرد شهید صیاد شیرازی پرداخت و خاطر نشان کرد: شهید صیاد شیرازی علاوه بر اینکه در بعد اخلاقی، معنوی و مذهبی فردی مومن و نمونه بود در مسائل نظامی نیز عنصری علمی، توانمند، منضبط و قوی بود که الگوی خوبی برای نظامیان است.

در این مراسم ورزشکاران ارتش ضمن نثارتاج گل، قرائت فاتحه و ادای احترام به مقام شامخ معمار کبیر انقلاب اسلامی با حضور بر سر مزار شهید صیاد شیرازی با اهدای گل به مقام ایشان ادای احترام کردند.

در این مراسم امیر سرتیپ دوم فولادی، رئیس اداره ورزش و آمادگی جسمانی ستاد کل نیروهای مسلح و تعدادی مدیران و مسئولان ارشد سازمان تربیت بدنی ارتش نیز حضور داشتند.

منبع : مهر