به گزارش مهر، بر اساس خبر منتشر شده روی سایت فدراسیون تکواندو و با اعلام سازمان لیگ، تیم‌هایی که تمایل به حضور در لیگ‌های رده‌سنی نوجوانان و جوانان – بزرگسالان را دارند باید برای درج نام تیم خود در سامانه بانک اطلاعات فدراسیون از روز سوم تا ۲۱ مهرماه نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند. تمامی لیگ‌ها پس از صدور مجوز از سوی ستاد مبارزه با کرونا و وزارت ورزش و جوانان و از اواخر آبان‌ماه آغاز می‌شود.

مطابق با این خبر تیم‌ها و باشگاه‌ها می‌بایست بر اساس جدول اعلامی در بخشنامه، مبالغ مورد نظر را با حضور در هیأت تکواندو استان مربوطه به صورت آنلاین پرداخت کرده و پس از تأیید واریز مبلغ ورودیه توسط خزانه‌داری فدراسیون، سازمان لیگ نسبت به ارائه کد کاربری و رمز عبور به سرپرست تیم برای ثبت نام اولیه و تحویل مدارک اعضای ثبت شده در سایت، اقدام کنند.

اما نکته مهم هزینه بالای ثبت نام تیم هاست. طبق بخشنامه‌ای که در خبر فوق به آتن اشاره شده در رده نونهالان ۱۲۰ میلیون ریال، نوجوانان ۱۸۰ میلیون ریال، دسته اول مردان ۳۲۰ میلیون ریال، لیگ برتر مردان ۳۹۶ میلیون ریال، دسته یک بانوان ۱۹۲ ریال و لیگ برتر بانوان ۲۱۶ میلیون ریال مبلغ ورودیه تعیین شده است.

با توجه به اینکه مسابقات به صورت متمرکز در تهران برگزار می‌شود، شاید این پرداخت این مبلغ برای تهرانیها ممکن و حتی اقتصادی هم باشند. ولی چنین هزینه‌های سنگینی باعث می‌شود تا تیم‌های شهرستانی چندان تمایلی برای حضور در این رقابتها نداشته باشند. نمونه بارز آن کاهش تیم‌های حاضر در رقابتهای ۱۳۹۹ بود.

یکی از مشکلات تکواندو در سالهای اخیر نحوه و ساختار برگزاری مسابقات لیگ بود و با وجود تغییرات کلی در سازمان لیگ و حضور نفرات جدید، بازهم در روی همان پاشنه می چرخد و هیچ تغییری در روند برگزاری این رقابتها دیده نمی‌شود. شاید سیروس رضایی به دلیل در اختیار داشتن چند مسئولیت فرصت چندانی برای لیگ نداشته باشد، ولی از محمد نوذری با سابقه سال‌ها مدیریت در تکواندو انتظار می‌رود به عنوان دبیر سازمان لیگ تأثیر خود را در این رقابتها داشته باشد.