• امروز : شنبه - ۱۱ آذر - ۱۴۰۲

تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران قهرمان آسیا شد

  • 21 خرداد 1402 - 18:59
تیم کشتی فرنگی نوجوانان ایران قهرمان آسیا شد

به گزارش خبرگزاری آنا به نقل از فدراسیون کشتی، برای تیم ایران در این رقابت‌ها، محمدمعراج مهمدی در وزن ۵۱ کیلوگرم، محمدرضا غلامی در وزن ۵۵ کیلوگرم، علی اکبر اصغری در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیرحسین عبدولی در وزن ۱۱۰ کیلوگرم به مدال طلا، عرفان مرادی در وزن ۴۵ کیلوگرم، حبیب اله رحیمی در وزن ۷۱ کیلوگرم به مدال نقره، علی دزفولی نژاد در وزن ۶۰ کیلوگرم و احمدرضا محمدیان در وزن ۶۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.
در رده بندی تیمی، ایران با ۱۸۸ امتیاز بعنوان قهرمانی دست یافت و تیم‌های قرقیزستان با ۱۷۶ و ازبکستان با ۱۵۱ امتیاز به ترتیب دوم و سوم شدند. این در حالی است که سال گذشته تیم ایران سال گذشته و در کشور قرقیزستان با کسب ۲ مدال طلا، ۴ مدال نقره، ۲ مدال برنز و ۱۷۴ امتیاز، پس از تیم قرقیزستان بعنوان نایب قهرمانی رسیده بود و پس از چهار سال بار دیگر عنوان قهرمانی را مقتدرانه بدست آورد.
در وزن ۴۵ کیلوگرم عرفان مرادی در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر هانبیول جانگ از کره جنوبی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر کانتا یاماگوچی از ژاپن را از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. مرادی در دیدار فینال مارلان آبدیساماتوف از قرقیزستان را با نتیجه ۲ بر ۲ شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.
در وزن ۴۸ کیلوگرم پیام احمدی در دور اول با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب بکنور موکان از قزاقستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، احمدی از دور رقابت‌ها کنار رفت.
در وزن ۵۱ کیلوگرم محمدمعراج مهمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۱ آرنات ژارلیکاسین از قزاقستان را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل داستان بک اوریپوف از ازبکستان با نتیجه ۱ بر ۱ به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. مهمدی در دیدار پایانی یریسبک مقابل خامداموف از قرقیزستان با نتیجه ۴ بر ۳ به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.
در وزن ۵۵ کیلوگرم محمدرضا غلامی در دور نخست با نتیجه ۷ بر ۱ مقابل تاکوما ناکاشیما از ژاپن به پیروزی دست یافت. وی در دور دوم با نتیجه ۳ بر ۱ مصطفی السعیدی از عراق را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی دراین مرحله با نتیجه ۴ بر ۳ از سد کوبانیچ آرینوف از قرقیزستان گذشت و به دیدار پایانی راه یافت. غلامی در دیدار فینال با نتیجه ۴ بر ۳ سوراج از هند را از پیش رو برداشت و طلایی شد.
در وزن ۶۰ کیلوگرم علی دزفولی نژاد پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر ۱ اوگابک موکیموف از ازبکستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۱ بر ۱۰ مغلوب کازیبک کالماگابیتوف از قزاقستان شد و به دیدار رده بندی رفت. دزفولی نژاد در این دیدار وارون از هند را با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.
در وزن ۶۵ کیلوگرم احمدرضا محمدیان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۴ مقابل ساچین از هند مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، وی نیز راهی گروه بازنده‌ها شد. محمدیان در این گروه با نتیجه ۵ بر صفر شاتلیک یونوسوف از ترکمنستان را مغلوب کرد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر ۳ مقابل موحامد یحیویف از تاجیکستان پیروز شد و به مدال برنز دست یافت.
در وزن ۷۱ کیلوگرم حبیب‌الله رحیمی پس از استراحت در دور نخست، در دور بعد با نتیجه ۹ بر ۱ تمیربک عبداله یف از ازبکستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله دیاز سیتکالیف از قزاقستان را با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب کرد و به دیدرا فینال راه یافت. وی در این دیدار با نتیجه ۱۲ بر ۲ و ضربه فنی مغلوب یریسکلدی خامازایف از قرقیزستان شد و به مدال نقره رسید.
در وزن ۸۰ کیلوگرم کامران بک پیکری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۳ بر ۱ مغلوب بکمراد رستم اف از ازبکستان شد و با توجه به حضور این حریف در دیدار فینال، به دیدار رده بندی رفت. بک پیکری در دیدار رده بندی مقابل یرکیبولان آناپیا از قزاقستان با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب و پنجم شد.
در وزن ۹۲ کیلوگرم که با حضور ۷ کشتی گیر و به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، علی اکبر اصغری در در گروه دوم در مبارزه نخست با نتیجه ۸ بر صفر یچان پارک از کره جنوبی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفر آیومیو ماتسوموتو از ژاپن را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل ماکسیم اوکراینتسیف از قزاقستان نفر دوم گروه اول با نتیجه ۵ بر ۱ به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. اصغری در دیدار نهایی با برتری ۵ بر صفر مقابل سرداربک رستم اف از ازبکستان به مدال طلا دست پیدا کرد.
در وزن ۱۱۰ کیلوگرم امیرحسین عبدولی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل یازو لیو از چین با نتیجه ۸ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دیدار بعد و در مرحله نیمه نهایی مقابل روناک از هند با نتیجه ۶ بر ۳ به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. عبدولی در دیدار پایانی بکجان ایسماگولوف از قزاقستان را با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=43241

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.