به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون تنیس؛ در ادامه مسابقات تنیس تیمی زیر ١٢ سال غرب آسیا در اردن ، تیم ملی تنیس دختران نوجوان ایران با غلبه بر لبنان ، عنوان قهرمانی این دوره از رقابت ها را به ارمغان آورد .
پیش از این صعود دختران ایران به رقابت های قهرمانی آسیا در قزاقستان هم قطعی شده بود.

تیم ملی تنیس پسران ایران هم با پیروزی ٢-١ در برابر اردن ، صعودشان به مرحله نهایی رقابت های قهرمانی آسیا در قزاقستان قطعی شد.

پسران در صورت پیروزی مقابل لبنان در دیدار فردا ، عنوان قهرمانی را بدست خواهند آورد.

در دیدار انفرادی اول مسابقه دختران ایران و لبنان ؛ فردخت علیمی مقابل کایا چکیبان در دو ست با نتایج مشابه ٦-١ پیروز شد.

در دیدار انفرادی دوم ؛ صبا خیرمنش ٢- ١ کارمن ماریا آذر را شکست داد.

با این دو پیروزی ، برد ایران مقابل لبنان قطعی شد تیم ملی دختران نوجوانان کشورمان عنوان قهرمانی این مسابقات را بدست آوردند و در حال حاضر مسابقه بخش دونفره در حال برگزاری است که نتیجه در نتیجه نهایی نهایی تاثیر نخواهد داشت.

در مسابقه بین تیم های ملی تنیس نوجوانان ایران و اردن ؛ در دیدار انفرادی اول ، سروش معدنیان مقابل تالا شاتارا به پیروزی دو بر صفر در نتایج (٦-٣) و (٦-٤) رسید .

در دیدار انفرادی دوم ؛ کیارش صادقی مقابل امیر جابر دو بر صفر در نتایج مشابه (٦-٢) شکست خورد.

سرنوشت بازی ایران پس از تساوی یک بر یک به بازی دونفره رسید که تیم دو نفره کیارش صادقی و فربد ایمانی موفق به پیروزی مقابل تیم دو نفره ی اردن در دو ست با نتایج (٧-٥) و (٦-٤) شدند.

بدین ترتیب، این مسابقات با قهرمانی دختران ایران در غرب آسیا همراه بود و فردا تیم پسران هم با غلبه بر لبنان عنوان قهرمانی را به ارمغان می آورد.

منبع : مهر