• امروز : چهارشنبه - ۱۰ خرداد - ۱۴۰۲

تکمیل کریدورها، توسعه اقتصاد دریامحور و نوسازی ناوگان

  • 01 فروردین 1402 - 10:16
تکمیل کریدورها، توسعه اقتصاد دریامحور و نوسازی ناوگان

به گزارش خبرگزاری مهر، بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در پیامی نوشت: از اواخر سال ۱۴۰۱ که توفیق خدمت در وزارت راه و شهرسازی نصیب گردید، تلاش شد با مشارکت و تکیه بر خرد جمعی، مسیر دستیابی این وزارتخانه به جایگاه سزاوار خود به عنوان «پیشران پیشرفت کشور» هموار و چشم انداز تحقق «ایرانی قوی و آباد» ترسیم گردد.
ارتقا ظرفیت‌های حمل و نقل، که رکن اصلی زنجیره ارزش تولید است و برای رونق و رشد تولید در کشور باید زیر ساختهای حمل و نقل را به سرعت توسعه دهیم.
به همین منظور برای تکمیل کریدورهای شمال به جنوب و شرق به غرب، چه جاده‌ای و چه ریلی و نیز تکمیل کریدور ساحلی جنوب، به سرعت اقدام خواهیم کرد.
ارتقا و افزایش ظرفیت بنادر، مقدمه‌ای لازم برای توسعه اقتصاد دریا محور است که با جدیت در دستور کار خواهد بود.
همچنین نوسازی ناوگان جاده‌ای کشور برای حداکثر سازی کمک به تولید، از نیازهای اساسی شبکه حمل و نقل است که به واسطه آن کیفیت و سرعت حمل کالا ارتقا خواهد یافت.
به همت همکاران شریف و خدوم و زحمتکشم که این روزها سخت مشغول خدمت به مردم عزیز در راه‌ها و جاده‌ها و فرودگاه‌ها، ایستگاههای راه آهن و بنادرو جای جای این کشور هستند، تلاش می‌کنیم که تولید را هر چه بیشتر یاری کنیم.
همچنین یکی از مسائل با اهمیت در سبک زندگی و کیفیت زندگی مردم توجه ویژه به شهرسازی، معماری و تأمین مسکن طبقات مختلف جامعه است.در این زمینه برنامه ریزی های منسجمی در حوزه آماده سازی زمین، تهیه زیربناها و روبناهای مورد نیاز، تسهیل در صدور مجوزها توأم با توجه به کیفیت ساخت، مدیریت قیمت تمام شده، تأمین مالی و به کارگیری حداکثری کنشگران بخش عمومی، خصوصی و مردمی صورت گرفته است.
توجه ویژه به الگوهای شهرسازی و معماری برخاسته از تمدن ایرانی_ اسلامی، توجه به اقشار کم درآمد و بازآفرینی بافت‌های فرسوده، ناکارآمد و ساماندهی سکونتگاه‌های غیر رسمی و بافت‌های قدیمی و استفاده از روش‌ها و فناوری‌های نوین ساخت و نوآوری در مشارکت و تأمین مالی از اهم سیاست هاست.برداشتن موانع از سر راه مردم، تقویت بخش خصوصی و سرمایه گذاران برای نقش آفرینی و ایجاد انسجام و هماهنگی در کلیه ارکان دولتی و بخش عمومی غیر دولتی خصوصاً شهرداری‌ها برای شتاب دهی به این حرکت مردمی و ملی در جهت رسیدن به ایران قوی وسرافراز باشد.امید دارم که سال ۱۴۰۲ سالی پربرکت و مبارک برای همه مردم عزیز کشورمان باشد.

لینک کوتاه : https://kalannews.ir/?p=39930

برچسب ها

ثبت دیدگاه

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.