به گزارش مهر، سیدمرتضی بختیاری با اشاره به اجرای پویش اطعام و احسان حسینی همزمان با ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) گفت: بر اساس آخرین آمار از ابتدای ماه محرم تا شب تاسوعای حسینی (ع) ۳ میلیون و ۶۲۲ هزار پرس غذای گرم میان خانواده‌های نیازمند توزیع شده است.

وی با بیان اینکه طرح اطعام حسینی برای کمک به خانواده‌های محروم و آسیب‌دیده از کرونا در ماه‌های محرم و صفر به اجرا در می‌آید، ادامه داد: تاکنون ۱۷۵۸ آشپزخانه به منظور طبخ غذای گرم در سراسر کشور راه‌اندازی شده است که این تعداد در حال افزایش است.

رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه طی روزهای گذشته از ابتدای ماه محرم بیش از ۱۰۳ میلیارد تومان برای تهیه غذای گرم هزینه شده است، اضافه کرد: ارزش ریالی غذای تهیه شده برای هر پرس ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان محاسبه شده است که خیران و به ویژه مراکز نیکوکاری مسجد محور کمیته امداد در تأمین اعتبار و اقلام مصرفی مشارکت کرده‌اند.

بختیاری در ادامه به اجرای پویش احسان حسینی پرداخت و گفت: در قالب این طرح تاکنون ۱۹۳ هزار بسته معیشتی به نیازمندان ارائه شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای تأمین بسته‌های معیشتی تاکنون بیش از ۴۴ میلیارد تومان اعتبار از محل کمک‌های مردمی و مراکز نیکوکاری هزینه شده است و ارزش ریالی هر بسته معیشتی حدود ۲۲۵ هزار تومان است.

بختیاری اظهار کرد: در مجموع برای اجرای پویش اطعام و احسان حسینی تاکنون خیران، نهادها و مراکز نیکوکاری مسجدمحور تاکنون بیش از ۱۴۷ میلیارد تومان کمک کرده‌اند.

رئیس کمیته امداد با دعوت از مردم نیکوکار و همه نهادها برای پیوستن به پویش اطعام و احسان حسینی گفت: کد دستوری #۱۲* شماره کارت ۶۲۷۷۶۰۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷ و سایت کمیته امداد به آدرس emdad.ir که برای جذب کمک‌های مردم نوعدوست پیش‌بینی شده است.