به گزارش خبرنگار مهر، احسان ارکانی نماینده مردم فیروزه در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه ۱۸ آبان ماه) در صحن علنی مجلس در تذکری شفاهی گفت: تورم ۷۰ درصدی اقلام خوراکی و غذایی امروز سفره مردم را کوچک‌تر کرده است و در نتیجه مصرف میوه، لبنیات و پروتئین کاهش یافته است. راهکار دولت برای جبران قدرت خرید مردم چیست؟
از دولت تقاضا داریم از اقداماتی که منجر به تشدید نارضایتی در حوزه‌های مختلف می‌شود، اجتناب کند و با اتخاذ بهترین تدابیر پیشگیرانه این اعتراضات را که بعضاً ریشه در عدم مدیریت صحیح دارد را برطرف سازد.
نماینده مردم فیروزه در مجلس شورای اسلامی گفت: ایجاد نگرانی در میان ده‌ها هزار جوان که در آستانه کنکور هستند، درباره بلاتکلیفی آنها در نحوه پذیرش سال آتی و همچنین کامیون دارانی که اقدام به نوسازی کامیون خود کرده‌اند و مدتهاست به علت مافیای اسقاط کامیون سرمایه‌هایشان در پارکینگ خوابیده است و از نان خوردن افتاده‌اند، از نمونه‌های بارز عدم مدیریت است.
ارکانی خاطرنشان کرد: درباره حوادث اخیر کشور رهبر انقلاب در پیامی تأکید کردند بین جوانان و نوجوانانی که براساس برخی احساسات و بی دقتی‌ها وارد میدان شده‌اند و صحنه گردانان اصلی که با نقشه و برنامه به میدان آمده‌اند، مرزبندی و تفکیک صورت بگیرد. حتی رهبر انقلاب این جوانان و نوجوانان را با عبارت بچه‌های خود ما خطاب کردند. البته باید در مقابل صحنه گردانان اصلی نیز اقدام قاطع و خردمندانه صورت بگیرد. قوه قضائیه نیز براساس نکات و فرمایشات رهبری عمل کند.