به گزارش خبرگزاری مهر، اعضای تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان که اردوی خود را برای حضور در رقابت‌های پیش رو از جمله قهرمانی آسیا در مغولستان، بازی‌های آسیایی و قهرمانی جهان پیگیری می‌کنند، صبح امروز در جریان آخرین قوانین و مقررات کشتی دنیا قرار گرفتند.

محمد ابراهیم امامی داور درجه یک بین المللی و مشاور داوری رئیس فدراسیون کشتی که با حضور در اردوی تیم ملی نسبت به تشریح این قوانین و مقررات اقدام کرد در مورد، این کلاس آموزشی گفت: با توجه به اینکه قوانین اتحادیه جهانی کشتی در سال ۲۰۲۲ با کمی تغییرات روبرو شده بود، نیاز بود که با حضور در اردوی تیم ملی نسبت به تشریح آخرین قوانین و مقررات داوری کشتی دنیا اقدام کنیم.

وی در مورد موارد مطرح شده در این کلاس گفت: مواردی همچون فرار از تشک در حالت‌های مختلف، فرار از فن، جرایم کم کاری، اخطارها و پوئن ها، نحوه صحیح شروع مجدد کشتی در خاک و انواع خطاهای کشتی برای ملی پوشان آزادکار تشریح شد.

امامی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ملی پوشان حدود ۳ هفته دیگر در رقابت‌های کشتی قهرمانی آسیا به میدان می‌روند، تشریح این قوانین برای آنها و کادر فنی بسیار کمک کننده خواهد بود.

منبع : مهر