به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، با وجود اعلام وضعیت اضطراری ۳۰ روزه در بسیاری از مناطق و شهرهای پرو، تظاهرات‌کنندگان در اعتراض به دینا بولوآرته، رئیس جمهور این کشور به خیابان‌ها آمده و خواستار برگزاری فوری انتخابات ریاست جمهور شدند.
هزارات معترض عمدتا از نواحی جنوبی پرو، در روزهای اخیر در لیما پایتخت این کشور تجمع کرده و به اعتراضاتی ملحق شدند که از ۷ دسامبر (۱۶ آذر) آغاز شد؛ زمانی که پدرو کاستیلو از ریاست جمهوری عزل و پس از تلاش برای انحلال کنگره پرو، بازداشت شد.
معترضان در این تجمعات جاده‌های برخی از بزرگراه‌های مهم پرو را مسدود کرده و در نتیجه تردد خودروها در بیش از ۱۰۰ جاده مختل و صف‌های طویل اتومبیل ایجاد شده است.
پلیس پرو دیروز(سه‌شنبه) چندین بزرگراه در شمال این کشور را بازگشایی کرد اما اعتراضات همچنان ادامه دارد.
دولت پرو روز یکشنبه در برخی مناطق این کشور از جمله لیما، وضعیت اضطراری ۳۰ روزه اعلام کرد و برای ارتش پرو نیز به منظور برقراری نظم، جواز مداخله صادر شد.
از آغاز اعتراضات ضددولتی در پرو که از دسامبر پارسال آغاز شده، بیش از ۵۰ نفر جان خود را از دست داده‌ند. از این تعداد ۴۱ تن در درگیری‌ها و هشت نفر در تصادفات و مسدودسازی جاده‌ها کشته شده‌اند و یک مامور پلیس هم پس از حمله معترضان در آتش سوخت.