به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش در همایش فرماندهان این نیرو با اشاره به اهمیت ارتقای آموزش گفت: جنگ‌های آینده هیچ شباهتی به جنگ‌های گذشته نخواهند داشت، لذا باید با ارتقاء و بروزرسانی آموزش‌ها، خود را برای حضور در صحنه‌های بحرانی در آینده آماده کنیم.

وی با بیان اینکه قرارگاه ارتقای توان و آمادگی رزمی در نیروی زمینی ارتش در حال تشکیل است، اظهار داشت: دربحث آموزش، باید نگاهی عمیق‌تر از قبل داشته باشیم و در این راستا ابزارهای جدید و مراکز آموزشی حرفه‌ای را ایجاد و در اختیار کارکنان قرار خواهیم داد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در ادامه، ایجاد امیدواری به آینده و شور و نشاط در یگان را از وظایف فرماندهان دانست و تصریح کرد: فرماندهان باید ضمن نظارت بر ارتقای دانش نظامی، طرح “پرچمداران” نزاجا را که به حق توانسته است منزلت، شأن و جایگاه سربازی را در نیروی زمینی ارتقاء بخشد، به طور کامل اجرا کنند و محیط‌های پر شور و نشاطی را برای فرزندان ایران اسلامی فراهم کنند.

امیر حیدری، فلسفه وجودی ارتش را ایجاد اطمینان خاطر و احساس امنیت و آرامش در بین مردم کشور دانست و تأکید کرد: همواره تحرکات دشمن را رصد و با تحلیل‌های کاربردی، آمادگی‌های لازم را برای مقابله با تهدیدات نیروهای فرامنطقه‌ای کسب می‌کنیم.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در پایان، ولایتمداری را اصل مهم و راهبردی نزاجا عنوان کرد و گفت: ولایتمداری گاهی در دل کمک‌های مومنانه، طرح‌های مردم‌یاری در سیل و زلزله و گاهی حضور ۸۹ درصدی کارکنان و خانواده‌های نزاجا در پای صندوق‌های نمود پیدا می‌کند.