بهزاد خداداد با بیان مطلب فوق به مهر گفت: اهالی تکواندو و حتی مردم که از حضور قهرمانان در نشست‌های بررسی نتایج تیم ملی اطلاع دارند، با خواندن این بیانیه گمان می‌کنند بیانه‌ای فوق ماحصل بررسی و نظرات همان قهرمانان است، در حالی که چنین نیست و دلایل مطرح شده از سوی فدراسیون برای ما غیرقابل قبول است.

وی ادامه داد: عملکرد تیم ملی در توکیو همه مردم ایران را آزرده خاطر کرد، در این بین قهرمانانی که سال‌ها برای اعتلای نام ایران از جان و دل مایه گذاشتند بیش از سایرین ناراحت شدند، به همین دلیل به فدراسیون اعتماد کرده و به دعوت آقایان به فدراسیون رفته و نقطه نظرات خود را بیان کردیم. اما فدراسیون از این اعتماد سو استفاده کرد و با صدور بیانیه و ذکر دلایل واهی، نه تنها به همه کسانی که به عنوان کارشناس و قهرمان در جلسات مختلف شرکت کردند، بلکه به خانواده بزرگ تکواندو توهین کرد.

بهترین سبک وزن تاریخ تکواندو ایران افزود: نه تنها کارشناسان ورزشی و اهالی تکواندو بلکه مردم هم به شرایط فعلی تکواندو اشراف دارند و می‌دانند در این رشته چه می‌گذرد. شک نکنید که با خواندن چنین بیانیه فقط به حال گذشته و آینده رشته‌ای که داعیه قهرمانی جهان داشت، تأسف می‌خورند.از قبل می‌دانستیم این جلسات حاصلی نخواهد داشت و تنها به دلیل تعصبی که به رشته مورد علاقه خود داریم این دعوت را قبول کرده و اینکه بعدها نگویند دعوت کردیم، نیامدند، ولی فدراسیون طبق پیش بینی‌ها فقط زمان را به سود خود معطل کرد و انتهای کار چیزی شد که همه انتظار داشتند.

وی ادامه داد: متأسفم برای کسانی که برای تنظیم و انتشار این بیانیه تلاش کردند. متأسفانه تکواندو در اختیار کسانی است که به دنبال منافع شخصی خود هستند و به هیچ عنوان برایشان مهم نیست که تکواندو به کجا می‌رود و چه آینده‌ای دارد؟ تکواندو روز به روز شرایط بدتری پیدا میکندو شک نکنید با ادامه همین روند حسرت مدال‌های آسیایی را نیز به زودی خواهیم خورد!

دارنده یک طلا و دو نقره جهان افزود: هر زمان که شکستی اتفاق افتاده آقایان مسئول بدون توجه به دلایل اصلی و تلاش برای رفع آنها، با فرار رو به جلو و صدور چنین بیانیه‌هایی موجبات شکست‌های بعدی را فراهم کردند. از المپیک پکن با آن اتفاقات گرفته تا لندن ۲۰۱۲، ریو ۲۰۱۶ و حال توکیو ۲۰۲۰، قهرمانی جهان همه شکست‌ها را به ذکر دلایل غیر واقع پوشش دادند که در نهایت تکواندو ایران به چنین روزی افتاد.

خداداد در پایان گفت: امیدوارم آقایان دست از سر تکواندو بردارند شاید کسانی باشند که کمک کنند به این رشته. قهرمانان دلسوزی این رشته هنوز هستند که به داد تکواندو برسند. بدهی شما روز به روز به تکواندو بیشتر می‌شود و نمی‌توانند جبران کنند. رها کنید کار را تا افرادی بیایند و بدهی شما را جبران کنند. ما به عنوان یک تکواندوکار شرمنده مردم هستیم.