به گزارش خبرنگار مهر، ذبیح‌الله خدائیان عصر امروز پنجشنبه ضمن دیدار با اعضای شورای تأمین و اداری و صنعتگران شهرستان اندیمشک گفت: مسئولان و مدیران امانت‌دار شهدا هستند و به همین خاطر این افراد باید در پاسداشت و حفظ این امانت کوشا باشند.

وی به شاخصه‌های مدیر تراز انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: یک مدیر در نظام مقدس جمهوری اسلامی باید تقوای الهی پیشه کند چون این تقوا باعث می‌شود که مدیر خدا ترس باشد و برای بیت المال اهمیت و ارزش قائل شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه «مردمی بودن» را از دیگر ویژگی‌های یک مدیر انقلابی دانست و افزود: کسی که مسئول است نباید خود را از مردم جدا ببیند و ضروری است در مقابل مردم تواضع، فروتنی و سعه‌صدر داشته باشد.

خدائیان همچنین ساده زیستی، پرهیز از غفلت و سستی، رازدار مردم بودن و تلاش در راستای اجرای عدالت و عدم تبعیض را از دیگر ویژگی‌های یک مدیر انقلابی برشمرد و به ظرفیت‌های موجود در استان خوزستان اشاره و تأکید کرد: مسئولان در این زمینه باید به‌خوبی به وظایفشان عمل کنند تا این ظرفیت‌ها در مسیر درست به کار گرفته شود.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار کرد: مسئولان باید با ورود به‌موقع مشکلات را رفع و امکانات را به‌صورت عادلانه در میان مردم توزیع و ضمن بررسی و آسیب‌شناسی مشکلات، پیش از بروز برخی رخدادها، راهکارها و تدابیر لازم را اتخاذ کنند.

وی با تأکید بر اینکه هر مدیری در حوزه کاری خود لازم است که برنامه کوتاه‌مدت، بلندمدت و میان‌مدت داشته باشد به موضوع ترک فعل و برخورد دستگاه قضا با این موضوع اشاره کرد و افزود: خسارتی که یک مدیر بر اثر ترک فعل برای نظام ایجاد می‌کند از آسیبی که یک مسئولی که کار انجام می‌دهد، بیشتر است؛ بنابراین مسئولان باید بر کار زیرمجموعه خود نظارت کنند تا با کسی که وظایف خود را انجام نمی‌دهد، برخورد شود.

خدائیان به مقوله حمایت از تولید اشاره کرد و گفت: مسئولان باید در کنار سرمایه‌گذاران باشند و همچنین موانع بر سر راه کسانی که در امر تولید فعالیت می‌کنند باید خیلی زود رفع شود و بی‌شک اگر مشکل بیکاری حل شود، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تأکید کرد: همه مسئولان برای کاهش جرایم خشن در استان خوزستان برنامه‌ریزی و همکاری لازم را مدنظر قرار دهند.

خدائیان با اشاره به اینکه سفرهای رئیس قوه قضائیه مسئله محور است، گفت: در این سفرها مسائل استان شناسایی و نسبت به مواردی که به کمک قوه قضائیه برای رفع آن نیاز است، تصمیم‌گیری می‌شود.

وی تأکیدات رئیس قوه قضائیه در دوره تحول و تعالی پیرامون سرعت و دقت در رسیدگی‌ها، رعایت قانون در رسیدگی به پرونده‌ها، حفظ حرمت مراجعه‌کنندگان، ساماندهی زندانیان و رسیدگی به مسائل و مشکلات آنها تصریح کرد: در این دوره با هرکسی که مرتکب فساد شود بدون توجه به مقام و موقعیت برخورد خواهد شد.

خدائیان بیان کرد: مسائل و مشکلات دستگاه قضائی شهرستان اندیمشک و سایر ادارات استان، در جلسه با رئیس قوه قضائیه مطرح و نسبت به رفع مواردی که نیاز به کمک قوه قضائیه است، تصمیمات لازم اتخاذ می‌شود.

منبع : مهر